Nie żyje Paweł Królikowski. Przypominamy wywiad z aktorem sprzed roku

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 17:00
Po długiej chorobie zmarł Paweł Królikowski, miał 58 lat. Pod koniec stycznia 2019 roku aktor był gościem audycji "Wolna sobota" w Programie 2 Polskiego Radia. - Taka jest natura zawodu artysty, że przeżywa się różne górki i dołki. Praca i życie codzienne kumulują się w chwile wyjątkowo twórcze, niedostępne dla innych branż - wyznał wówczas Paweł Królikowski w rozmowie z Jerzym Kisielewskim.
Audio
  • Rozmowa z aktorem Pawłem Królikowskim (Wolna sobota/Dwójka)
Paweł Królikowski
Paweł KrólikowskiFoto: Jacek Konecki/PR

paweł królikowski 1200.JPG
Paweł Królikowski: chciałbym, by ZASP był reprezentatywny

- Artysta jest jak wulkan, przez jakiś czas zbiera energię, tli się, żeby w którymś momencie wybuchnąć. Największym moim żywiołem była praca w telewizji, kiedy byłem przede wszystkim autorem programów, reżyserem i realizatorem. Stojąc po drugiej stronie kamery, bardzo wiele nauczyłem się o sobie. Tam się nauczyłem odwagi - opowiadał Paweł Królikowski, aktor, producent, autor tekstów i piosenek, ówczesny prezes Związku Artystów Scen Polskich.

W "Wolnej sobocie" Paweł Królikowski podzielił się też tym, co znaczy dla niego Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, opowiedział, dlaczego pracę w ZASP-ie uważa za niezwykłe doświadczenie, jak wspomina pracę na planie "Rancza" i co jest mu najbliższe jako aktorowi. Zapraszamy do odsłuchania nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Wolna sobota

Prowadził: Jerzy Kisielewski

Gość: Paweł Królikowski (aktor)

Data emisji: 26.01.2019

Godzina emisji: 16.00

at/pg

Czytaj także

Nie żyje Paweł Królikowski. Aktor miał 58 lat

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 18:16
Zmarł Paweł Królikowski, aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i dubbingowy. Milionom widzów był znany z roli Kusego w popularnym serialu "Ranczo". Artysta od kilku lat zmagał się z chorobą neurologiczną. W ubiegłym roku wziął udział w kampanii wizerunkowo-promocyjnej Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń