Polskie Radio
Section05
odeszli 2020

"Henryk Bardijewski stworzył własny styl słuchowisk"

- Henryk Bardijewski był moim nauczycielem sztuki radiowej. Zawsze urzekał mnie sposób, w jaki opowiadał o ludziach i o świecie. Miał swój własny język, sposób obrazowania, budowania metafor, dzięki czemu już po dwóch stronach wiedziałem, kto jest autorem tekstu - mówił w Dwójce Janusz Kukuła, który w "Strefie literatury" wspominał znakomitego pisarza, autora słuchowisk, satyryka i radiowca, który zmarł 9 grudnia 2020 roku.
Zobacz więcej na temat:  odeszli 2020 słuchowisko Dwójka wspomnienie Janusz Kukuła

"Był człowiekiem wielkiej służby dla Kościoła". Wspomnienie dominikanina o. Macieja Zięby

Czerpał z mądrości Jana Pawła II, a w jego posłudze dominowało umiłowanie Kościoła - tak o zmarłym dominikaninie ojcu Macieju Ziębie mówi jego współbrat - ojciec Stanisław Tasiemski. Ojciec Zięba - filozof i teolog, duszpasterz i publicysta zmarł w nocy po wielu miesiącach zmagań z chorobą nowotworową.
Zobacz więcej na temat:  odeszli 2020 Kościół aktualności katolickie społeczeństwo wiara POLSKA

Nie żyje ks. prof. Roman Dzwonkowski. Był profesorem KUL i członkiem PAN

- Zmarł ks. prof. Roman Dzwonkowski SAC - socjolog, wieloletni profesor nauk społecznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim - poinformowało Zgromadzenie Księży Pallotynów. Zakonnik miał 90 lat. Był członkiem Polskiej Akademii Nauk oraz Rady Krajowej Stowarzyszenia "Wspólnota Polska".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA odeszli 2020 aktualności katolickie Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) chrześcijaństwo wiara Kościół Kościół katolicki