X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

76 razy o Williamie Szekspirze w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 18:00
W programie "Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy m.in. z Jerzym Limonem, dyrektorem rozpoczynającego się w Gdańsku Festiwalu Szekspirowskiego.
Audio
  • Jerzy Limon o Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku (Wybieram Dwójkę)
  • Z Janem Tomaszem Adamusem, dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego w Świdnicy, rozmawia Beata Stylińska (Wybieram Dwójkę)
  • Wokół wystawy "Pankiewicz i po… Uwalnianie koloru" w Muzeum Lubelskim (Wybieram Dwójkę)
  • Carlos Saura o filmie, muzyce i eksperymentach (Wybieram Dwójkę)
  • Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Relacja Aldony Łaniewskiej-Wołłk (Wybieram Dwójkę)
Sen nocy letniej wystawiany był podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu
"Sen nocy letniej" wystawiany był podczas ubiegłorocznej edycji festiwaluFoto: materiały promocyjne

To jedna z największych międzynarodowych imprez, na którą organizatorzy - Gdański Teatr Szekspirowski i Fundacja Theatrum Gedanense - co roku zapraszają najlepsze szekspirowskie spektakle i najwybitniejszych twórców teatru z całego świata. Zobaczymy 76 wydarzeń m.in.: z Wielkiej Brytanii, Rosji, Włoch, Izraela czy z Iranu, a także polskie inscenizacje szekspirowskie - finalistów konkursu o Złotego Yoricka.

W audycji wysłuchaliśmy także rozmowy z Janem Tomaszem Adamusem, dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Podczas festiwalu, który rozpocznie się w piątek (29.07), wystąpią m. in Akademie für Alte Musik Berlin, Le Poème Harmonique & Vincent Dumestre, Café Zimmermann, La Venexiana, Capella Cracoviensis & Matteo Messori oraz Akademia Bachowska & Fabio Bonizzoni.

Rozmawialiśmy również o wystawie "Pankiewicz i po… Uwalnianie koloru" (16 lipca - 18 września) w Muzeum Lubelskim. Ekspozycja jest hołdem złożonym Pankiewiczowi - jednemu z pierwszych impresjonistów i symbolistów w polskiej sztuce XIX i XX w - z okazji 150. rocznicy urodzin artysty w Lublinie.

Ponadto spotkaliśmy się z hiszpańskim reżyserem Carlosem Saurą, który prowadzi we Wrocławiu mistrzowskie lekcje kina w ramach festiwalu filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.

Na koniec wysłuchaliśmy kolejnej relacji z Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadzi: Justyna Piernik

Data emisji: 28.07.2016

Godzina emisji: 16.00

ob/jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sonety Szekspira w jazzowej improwizacji

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 20:00
W audycji "Wybieram Dwójkę" Stanisław Soyka opowiedział o dwupłytowym albumie "Soyka & Cracow Singers. Shakespeare a cappella".
rozwiń zwiń