Jay Asher i "13 powodów" do szczerości

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 18:35
- Impulsem do napisania tej powieści była tragiczna historia, jaka wydarzyła się w mojej rodzinie. Bycie autorem książek dla młodzieży wiąże się z odpowiedzialnością, a ta pociąga za sobą szczerość – powiedział Jay Asher, autor głośnej książki "13 powodów".
Audio
  • Rozmowa z Jayem Asherem, autorem książki "13 powodów" (Wybieram Dwójkę)
Fragment okładki książki Jaya Ashera 13 powodów
Fragment okładki książki Jaya Ashera "13 powodów"Foto: materiały prasowe

13 powodów1200.jpg
"13 powodów" - ostrzeżenie czy inspiracja do samobójstwa?

- Mówiąc o samobójstwie czy napaści seksualnej, często wycofujemy się. Jesteśmy świadomi ciężaru i skomplikowania tych tematów i nie chcemy ani siebie, ani innych wprowadzać w dyskomfort. W tej książce chciałem przełamać to milczenie, opowiadając o problemach, których w mniejszym lub większym stopniu doświadczył każdy z nas – dodał Jay Asher, którego powieść "13 powodów" opowiada o losach nastoletniej Hannah. Zanim dziewczyna popełniła samobójstwo, na siedmiu kasetach przedstawiła listę trzynastu powodów, przez które postanowiła odebrać sobie życie.

W nagraniu audycji wysłuchamy również o pracy pisarza nad jego drugą książką "Światło", przepełnionej tym razem optymizmem i ciepłem rodzinnym, których zabrakło w "13 powodach".

***

Rozmawiała: Hanna Szczęśniak

Gość: Jay Asher (pisarz)

Data emisji: 29.11.2017

Godzina emisji: 16.15

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mz/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Salman Rushdie: nie planowałem, że Trump pojawi się w tej książce

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 19:30
- Starałem się pisać o Ameryce, nie o Trumpie. To nie jest tyko o polityce, ale o drobnych szczegółach życia społecznego - opowiadał Salman Rushdie o swojej najnowszej książce "Złoty dom Goldenów".
rozwiń zwiń