X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Salman Rushdie: nie planowałem, że Trump pojawi się w tej książce

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 19:30
- Starałem się pisać o Ameryce, nie o Trumpie. To nie jest tyko o polityce, ale o drobnych szczegółach życia społecznego - opowiadał Salman Rushdie o swojej najnowszej książce "Złoty dom Goldenów".
Audio
  • Salman Rushdie: nie planowałem, że Trump pojawi się w tej książce (Wybieram Dwójkę)
Salman Rushdie w Warszawie, 27.11.2017. Pisarz został zaproszony z okazji publikacji polskiego przekładu jego najnowszej powieści Złoty dom Goldenów
Salman Rushdie w Warszawie, 27.11.2017. Pisarz został zaproszony z okazji publikacji polskiego przekładu jego najnowszej powieści "Złoty dom Goldenów"Foto: PAP/Rafał Guz

Powieść ta, podkreślał słynny brytyjski pisarz, miała pokazywać to, co działo się w Ameryce w ostatnich 8-9 latach. - Zacząłem pisać tę książkę, zanim Trump rozpoczął swoją kampanię i nie spodziewałem się, że się w niej pojawi. Ale kiedy Trump się pojawił, stało się to tak ważnym tematem, że musiałem znaleźć jakiś sposób na pokazanie go - mówił Salman Rushdie.

Najnowsza książka autora "Szatańskich wersetów" to współczesna amerykańska epopeja rozgrywająca się na tle niedawnych i aktualnych wydarzeń. Co ciekawe, inspirację dla Salmana Rushdiego stanowiła między innymi… kultura starożytnego Rzymu czy Grecji. - W greckim dramacie od początku wiadomo, że głównych bohaterów czeka straszliwy los. Taki rodzaj antycypacji chciałem uzyskać w tej powieści - zdradził pisarz.

***

Przygotowała: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Gość: Salman Rushdie (pisarz i eseista)

Data emisji: 27.11.2017

Godzina emsisji: 17.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

jp/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antybohater. "Łajdak, ale z dobrymi intencjami"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 11:30
– Antybohater nie jest postacią jednoznacznie negatywną, jest raczej postacią nieokreśloną – mówił literaturoznawca i historyk idei prof. Michał Januszkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksander Dumas. Muszkieter literatury

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2017 19:30
- Był prawdziwym człowiekiem pióra potrafiącym na zamówienie napisać wszystko na każdy temat, i to na jutro - podkreślił Krzysztof Błoński, opowiadając o twórczości słynnego francuskiego pisarza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jej postacie żyją do dziś". 200 lat z Jane Austen

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 11:00
– Długo szukałam odpowiedzi na pytanie: dlaczego ta pisarka z prowincji w południowej Anglii jest do dziś czytana z dużym zainteresowaniem? I odpowiedź jest jedna: ta kobieta miała talent – mówiła anglistka Anna Przedpełska-Trzeciakowska, autorka książki "Jane Austen i jej racjonalne romanse".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stefan Themerson. Pisarz, filmowiec, awangardzista

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 14:00
"Nie wiem, jak siebie nazwać. Gramatycznie nie jestem rzeczownikiem, jestem czasownikiem. Przez miliardy lat nie byłem, potem zacząłem się dziać, teraz się dzieję i wkrótce przestanę się dziać" – pisał o sobie Stefan Themerson.
rozwiń zwiń