X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od neonu do filmu. Nowe życie dla "Nowego życia"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 17:00
- Poszukiwałam nowego miejsca dla siebie i rodziny. Pod Bydgoszczą natknęłam się na intrygujący neon "Nowe życie" umieszczony na byłej rolniczej spółdzielni produkcyjnej. To była jej nazwa i od niej się wszystko zaczęło – mówiła w Dwójce malarka Elżbieta Jabłońska.
Audio
  • "Nowe życie". Od neonu do filmu (Wybieram Dwójkę)
Plansza z filmu Nowe życie
Plansza z filmu "Nowe życie"Foto: materiały prom.

książka_1200.jpg
Redagowanie książek. Zanikające rzemiosło artystyczne

Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" była Elżbieta Jabłońska - artystka, która zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, fotografią, działaniem performance i sztuką instalacji. Jej wielka przygoda, o której rozmawialiśmy zaczęła się przed kilkunastoma laty.

- Zobaczyłam gigantyczną przestrzeń i niewielki budyneczek, a na nim niedziałający, wielki neon powstały w latach 70. To wszystko miało dla mnie wówczas jakiś swój głęboki sens. Od tamtego czasu był pokazywany w wielu polskich miastach, w galeriach i obok nich. Zawsze budzi wiele emocji i zainteresowania publiczności - stwierdziła artystka.

Stał się także inspiracją do nakręcenia filmu "Nowe życie". To 45-minutowy zapis rejsu statkiem, na którym Elżbieta Jabłońska przewoziła zdobyty i odrestaurowany neon. Zyskał on dzięki temu nowe znaczenie i nowe życie. Jakie? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Rozmawiał: Jakub Kukla

Gość: Elżbieta Jabłońska (malarka, performerka)

Data emisji: 9.08.2018

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę.

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Zarzycka - artystka sztuki performance i nie tylko performance

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 08:30
- Nazywam się Ewa Zarzycka, jestem artystką sztuki performance i nie tylko performance, w ogóle artystką. Lubię uprawiać też rodzaj tautologii, że np. przedstawiam się w sposób analogowy, na żywo, a za chwilę pokazuję pracę, gdzie mówię to samo. Uważam, że fajne jest to powtórzenie, bo tworzy się rodzaj pewnego absurdu - mówi bohaterka "Spotkań po zmroku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Projekt Powiśle" - twórcze badania miasta

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 15:46
W "Mikrokosmosach" przyjrzeliśmy się niezwykłemu przedsięwzięciu Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, które trwało od jesieni ubiegłego roku.
rozwiń zwiń