X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zimna wojna" polskim kandydatem do Oscara. Znamy uzasadnienie

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 17:34
- Decyzja ta jest wyrazem docenienia dzieła twórcy jako filmu, który już znalazł uznanie na świecie i w Polsce na festiwalu w Gdyni. Widzimy w nim bardzo duży potencjał promocyjny – mówił w Dwójce Radosław Śmigulski, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Audio
  • "Zimna wojna" polskim kandydatem do Oscara (Wybieram Dwójkę)
Kadr z filmu Zimna wojna
Kadr z filmu "Zimna wojna"Foto: mat. prasowe/Kino Świat

Tomasz Kot 2 1200.jpg
Tomasz Kot: poznałem zachodni styl pracy nad filmem

Komisja Oscarowa powołana przez dyrektora PISF, pod przewodnictwem Jana A.P. Kaczmarka jednogłośnie wybrała film Pawła Pawlikowskiego na polskiego kandydata do Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny".

- "Zimna wojna" to spełniona artystycznie, uniwersalna opowieść o miłości niemożliwej, wpisanej w burzliwą historię Polski XX wieku. Film Pawła Pawlikowskiego urzeka mistrzostwem realizacji, znakomitym aktorstwem i unikatowym wykorzystaniem motywów polskiej muzyki ludowej. Dotychczasowe sukcesy filmu na arenie międzynarodowej z pewnością pomogą w dalszych działaniach promocyjnych - czytamy w uzasadnieniu wyboru kandydata przez Komisję Oscarową.

Światowa premiera obrazu odbyła się podczas 71. Festiwalu Filmowego w Cannes. Była to pierwsza od 28 lat produkcja w języku polskim, która znalazła się w Konkursie Głównym. Paweł Pawlikowski otrzymał wówczas nagrodę za reżyserię. Jakimi kryteriami kierowała się Komisja Oscarowa? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiała: Monika Pilch

Goście: Radosław Śmigulski (dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej), Jan A.P. Kaczmarek (przewodniczący Komisji Oscarowej)

Data emisji: 24.09.2018

Godzina emisji: 16.50

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę.

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tadeusz Sobolewski: życie dogania filmy Szulkina

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 12:00
- To, co się dziś dzieje wokół nas, jest spełnieniem tego, czego zapowiedź odnajdziemy w twórczości Piotra Szulkina. Rzeczywistość zaczyna ucieleśniać absurd i groteskę, którą przedstawiał w swoich filmach – powiedział w Dwójce znany krytyk filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia na srebrnym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 15:35
W audycji "O wszystkim z kulturą" rozmawialiśmy o gorącym sporze toczącym się wokół kina historycznego.
rozwiń zwiń