Odszedł Jerzy Nowosielski

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 12:29
W dzisiejszej audycji przedstawimy m.in. wspomnienie o zmarłym wczoraj wybitnym malarzu i teoretyku sztuki.
Audio

21 lutego zmarł w Krakowie Jerzy Nowosielski – jeden z najlepszych polskich malarzy, znakomity eseista, myśliciel. Artystę wspominali w naszej audycji Andrzej Starmach, znany krakowski marszand sztuki i kolekcjoner, oraz  krytyk i historyk sztuki Krystyna Czerni –  autorka biografii Jerzego Nowosielskiego.

Przedstawiliśmy relację z jubileuszu literackiego Jerzego Pomianowskiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich. Laudacje  na cześć Jubilata – pisarza, tłumacza, eseisty, znawcy zagadnień rosyjskich – wygłosili Michał Komar i Adam Pomorski, spotkanie prowadziła Iwona Smolka. Z uczestnikami spotkania oraz samym Jerzym Pomianowskim rozmawiała Monika Pilch.

Rozmawialiśmy też z Anną Sulimowicz – tłumaczką książki tureckiej pisarki  Elif Şafak "Lustra miasta". Elif Şafak to jedna z najpopularniejszych na świecie tureckich autorek. Uznawana jest przez krytykę światową za drugą, po Orhanie Pamuku, literacką gwiazdę znad Bosforu.

Audycję przygotowała Katarzyna Nowak.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

W Krakowie zmarł malarz Jerzy Nowosielski. Miał 88 lat

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2011 04:13
Znany jest przede wszystkim jako autor prac religijnych - malowideł ściennych, ikonostasów, polichromii - m.in. w cerkwiach w Białymstoku, Jeleniej Górze, Kościele Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Krakowie, kościele Św. Krzyża w Warszawie.
rozwiń zwiń