X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krakowski festiwal i królowa koloratury

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2011 14:00
O rozpoczynającym się dziś w Krakowie 21. Festiwalu Kultury Żydowskiej oraz o spektaklu w Teatrze Wielkim Operze Narodowej z gościnnym udziałem Edity Gruberovej.
Audio

Krakowski Festiwal Kultury Żydowskiej to jedno z największych i najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. W programie Festiwalu znalazły się filmy, wystawy, wykłady, warsztaty spotkania literackie, promocje książek i koncerty. Naszym gościem był Janusz Makuch - dyrektor Festiwalu.

W audycji także rozmowa z Editą Gruberovą, która w niedzielę wystąpi w Teatrze Wielkim Operze Narodowej - w spektaklu "Roberto Devereux" Gaetano Donizettiego (wykonanie koncertowe z jej gościnnym udziałem w roli Elżbiety, królowej Anglii).

Edita Gruberova jest nazywana "królową koloratury", jej porywający sopran słynie z czystości i ogromnej siły. Zabiegają o nią najsłynniejsze teatry operowe świata, a wielbiciele gotowi są pokonać setki kilometrów, by usłyszeć jej elektryzujący głos. Debiutowała jeszcze jako studentka (1968) rolą Rozyny w "Cyruliku sewilskim" Rossiniego. Od czterdziestu lat włada sceną i jest niekwestionowaną "primadonną belcanta".

Zaprasza Katarzyna Nowak.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miniprzewodnik po Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2011 15:00
Od 24 czerwca do 3 lipca, w Krakowie, trwa 21 Festiwal Kultury Żydowskiej, najstarsza i największa - impreza tego typu w tej części Europy. Specjalnie dla nas Miron Zajfert - warszawski przyjaciel Festiwalu - wybiera najważniejsze wydarzenia.
rozwiń zwiń