Krakowski festiwal i królowa koloratury

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2011 14:00
O rozpoczynającym się dziś w Krakowie 21. Festiwalu Kultury Żydowskiej oraz o spektaklu w Teatrze Wielkim Operze Narodowej z gościnnym udziałem Edity Gruberovej.
Audio

Krakowski Festiwal Kultury Żydowskiej to jedno z największych i najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. W programie Festiwalu znalazły się filmy, wystawy, wykłady, warsztaty spotkania literackie, promocje książek i koncerty. Naszym gościem był Janusz Makuch - dyrektor Festiwalu.

W audycji także rozmowa z Editą Gruberovą, która w niedzielę wystąpi w Teatrze Wielkim Operze Narodowej - w spektaklu "Roberto Devereux" Gaetano Donizettiego (wykonanie koncertowe z jej gościnnym udziałem w roli Elżbiety, królowej Anglii).

Edita Gruberova jest nazywana "królową koloratury", jej porywający sopran słynie z czystości i ogromnej siły. Zabiegają o nią najsłynniejsze teatry operowe świata, a wielbiciele gotowi są pokonać setki kilometrów, by usłyszeć jej elektryzujący głos. Debiutowała jeszcze jako studentka (1968) rolą Rozyny w "Cyruliku sewilskim" Rossiniego. Od czterdziestu lat włada sceną i jest niekwestionowaną "primadonną belcanta".

Zaprasza Katarzyna Nowak.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Miniprzewodnik po Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2011 15:00
Od 24 czerwca do 3 lipca, w Krakowie, trwa 21 Festiwal Kultury Żydowskiej, najstarsza i największa - impreza tego typu w tej części Europy. Specjalnie dla nas Miron Zajfert - warszawski przyjaciel Festiwalu - wybiera najważniejsze wydarzenia.
rozwiń zwiń