Rozrywkowa twarz Witolda Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2015 15:00
Tym razem do wygrania album "Warszawski Lutosławski" z piosenkami kompozytora nagrany przez Magdę Navarrete z zespołem Piotra Steczka.
Dzięki realizacji nawiązującej do lat 50. i 60., w której prym wiodły skrzypce, wiolonczele i altówki, na płycie Warszawski powstały niezapomniane melodie z tekstami opowiadającymi o miłości i radości z codziennych spraw
Dzięki realizacji nawiązującej do lat 50. i 60., w której prym wiodły skrzypce, wiolonczele i altówki, na płycie Warszawski powstały niezapomniane melodie z tekstami opowiadającymi o miłości i radości z codziennych sprawFoto: materiały promocyjne

W "Poranku Dwójki" - codziennie od poniedziałku do piątku (25-29.05) ok. godz. 7.40 - stawiamy Państwu pytanie związane z prezentowaną płytą.

Zwycięzcą konkursu danego dnia jest osoba, której odpowiedź została najwyżej oceniona przez autorów audycji. Dokonując oceny, autorzy audycji wezmą pod uwagę oryginalność oraz kreatywność odpowiedzi.

Ale to nie wszystko, bo codziennie pojawi się także proste pytanie dotyczące konkretnych wykonawców, wydarzeń związanych z nagraniem itp. I Ci z Państwa, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi na to drugie, bardzo konkretne pytanie, mogą liczyć na nagrody pocieszenia - będą to często markowe, wartościowe płyty, choć niekoniecznie związane z tematem pytania. Każdy Poranek wyłoni więc co najmniej dwoje zwycięzców!

***

Płytą Tygodnia od poniedziałku 25 maja będzie album "Warszawski Lutosławski". To pomysł Magdy Navarrete i Piotra Steczka. Artyści zafascynowani twórczością Witolda Lutosławskiego postanowili dać drugie życie wspaniałym piosenkom tego genialnego kompozytora, który pisząc owe fokstroty, walce czy tanga, ukrywał się pod pseudonimem Derwid. Piotr Steczek napisał nowe aranżacje na kwintet smyczkowy i orkiestrę, a Magda Navarrete zinterpretowała piosenki, dając swój „retro latynoski” swing.

A oto pytania dla tych, którzy chcą wziąć udział w naszym konkursie:
Jak Państwo oceniają tę "rozrywkową" część twórczości Witolda Lutosławskiego? Którą z jego piosenek można uznać za najlepszą?

Na Państwa typy z krótkim uzasadnieniem czekamy pod adresem poranekdwojki@polskieradio.pl.

"Płyta tygodnia" codziennie od poniedziałku do piątku w "Poranku Dwójki" o 7.40!

Przeczytaj regulamin konkursu "Płyta tygodnia"

bch

Czytaj także

Francja zachwycona polską muzyką barokową

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 16:00
- Kompozycje Mikołaja Zieleńskiego są fantastyczne! Bardzo przypominają dzieła mistrzów "szkoły weneckiej" - zachwycała się Judith Pacquier z zespołu Les Traversées Baroques.
rozwiń zwiń