"Diabelski młyn" w Powszechnym. Transmisja!

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 14:40
Rosjanie przekroczyli Bug... Zapraszamy na transmisję słuchowiska oraz debaty z Teatru Powszechnego w Warszawie.
Andrzej Mastalerz. Aktor związany z Teatrem Polskiego Radia zagra jedną z głównych ról także w  słuchowisku Diabelski młyn
Andrzej Mastalerz. Aktor związany z Teatrem Polskiego Radia zagra jedną z głównych ról także w słuchowisku "Diabelski młyn"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Od wybuchu konfliktu na Ukrainie polskie media, ale i zwykli obywatele, rozważają hipotetyczną możliwość wybuchu otwartego konfliktu zbrojnego między Polską a Rosją. W swojej najnowszej sztuce Artur Pałyga idzie o krok dalej: Wojna przyszła. Rosyjskie wojska przekraczają Bug i dokonują agresji na nasz kraj. Rozwój wydarzeń śledzimy oczami kolejnych postaci – polityków, prawicowych i lewicowych publicystów, zaangażowanych społecznie artystów, zwyczajnych obywateli, Polaków i Rosjan. Jak potoczą się wydarzenia? Czy będziemy mogli liczyć na sąsiadów i sojuszników? Czy tym razem uda się nam zsiąść z diabelskiego młyna historii?

O co się zabijać? Wojna. Pokój. Ukraina

Tekst: Artur Pałyga
Reżyseria: Paweł Łysak
Obsada: Paulina Holtz, Olga Sawicka, Marta Ścisłowicz, Andrzej Mastalerz, Jacek Beler, Michał Napiątek

Muzyka na żywo w wykonaniu: Jerzy Mazzoll, Sławek Janicki, Qba Janicki.

Wydarzenie trasmitować będziemy na naszej antenie w niedzielą (23.11) w audycji "Wieczór ze słuchowiskiem", w godzinach 18.00-20.00. Po słuchowisku, o godz. 19.00, odbędzie się debata prowadzona przez Grzegorz Ślubowskiego. Udział wezmą w niej prof. Włodzimierz Marciniak (PAN), Olaf Osica (dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich) oraz Jerzy Czech (tłumacz).
materiały promocyjne/mm

Czytaj także

Nikołaj Kolada: uwielbiam robić teatr ze śmieci

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2014 20:00
- On podkreśla, że jest artystą z ludu i że tworzy dla ludu - mówiła Agnieszka Lubomira Piotrowska, kuratorka warszawskiego Festiwal Kolady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwiat polskiego aktorstwa na gali Wielkiego Splendora

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 19:00
- Zapraszam, bo to nie tylko piękna uroczystość, ale również jedyna chyba okazja usłyszenia dotychczasowych laureatów - mówi Janusz Kukuła, szef Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń