X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Mykietyn: Andrzej Wajda nie wtrącał się do muzyki

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 13:58
- Wskazał mi tylko miejsca, w których chciał, żebym coś stworzył – o swoich doświadczeniach związanych z komponowaniem ścieżek dźwiękowych do filmu opowiadał w Dwójce ceniony twórca muzyki współczesnej.
Audio
  • Filmowe ścieżki Pawła Mykietyna (Muzyka w kadrze/Dwójka)
Paweł Mykietyn
Paweł MykietynFoto: PAP/Tomasz Gzell

Jednym z najważniejszych filmowych doświadczeń kompozytorskich była dla Pawła Mykietyna współpraca z reżyserem "Człowieka z żelaza". - To dla mnie wielkie szczęście, bo uważam Andrzeja Wajdę za najważniejszego reżysera w Polsce, a może i na świecie.


Paweł Mykietyn_fot. Jacek Poremba1200.jpg
Mykietyn: Warszawską Jesień w latach 90. dotknął kryzys

Andrzej Wajda zamówił u Pawła Mykietyna ścieżkę dźwiękową do filmu "Tatarak" i opracowanie muzyczne filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Kompozytor podkreślił, że przy każdym zamówieniu kompozytorskim czuje tremę, ponieważ podchodzi do siebie jak do debiutanta, który nic nie umie i musi coś stworzyć od zera.

Paweł Mykietyn dodał, że w przypadku komponowania do filmu ważne jest osiągnięcie rezultatu, który zadowoli wszystkie zainteresowane strony. – Tu nie ma możliwości ściemy. Jeśli aktor Andrzej Chyra powie mi, że moja muzyka jest niedobra i że źle mu się z nią gra, to nie będę go przekonywał, że problem tkwi w nim, bo moja twórczość jest dobra. Zawsze trzeba dojść do momentu, kiedy już się lepiej nie da.

W audycji Paweł Mykietyn opowiadał o współpracy z Jerzym Skolimowskim, Małgorzatą Szumowską, Mariuszem Trelińskim, Sharunasem Bartasem, ale też o dawnej Dziekance, o Jarocinie i homeopatii. Do tego, dzięki uprzejmości kompozytora, zabrzmiała muzyka, której na płytach Państwo nie znajdą, bo nie została jeszcze wydana.

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadzą: Mariusz Gradowski i Grzegorz Dąbrowski

Gość: Paweł Mykietyn (kompozytor)

Data emisji: 15.04.2018

Godzina emisji: 12.00

bch/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mykietyn: boję się, że kulturę czeka rewolucja

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 09:30
- Słyszę, że sztuka ma być teraz "narodowa" i nie wiem, co to znaczy. Dla mnie bez znaczenia jest, czy Chopin był Polakiem czy Australijczykiem - komentował znakomity kompozytor zapowiedzi zmian w polskiej polityce kulturalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mykietyn: Warszawską Jesień w latach 90. dotknął kryzys

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 21:00
- W momencie kiedy odzyskaliśmy wolność, wydawało się, że nastąpi erupcja sztuki, a tymczasem nastąpiło zupełne załamanie w kulturze - wspominał kompozytor, który na festiwalu Warszawska Jesień zadebiutował w roku 1993.
rozwiń zwiń