Joe Hisaishi i gra filmowa

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2023 12:30
W tym wydaniu audycji z cyklu "Muzyka w kadrze" pojawiły się dwa główne wątki.
Okładka płyty oe Hisaishiego A Symphonic Celbration
Okładka płyty oe Hisaishiego "A Symphonic Celbration"Foto: materiały prom.

Po pierwsze - posłuchaliśmy muzyki filmowej, tej nowej (np. "Mission Impossible: Dead Reckoning Part One"), tej starszej (np. "Lisbon Story"), przede wszystkim jednak sięgnęliśmy po nowy album z muzyką Joe Hisaishiego - "A Symphonic Celebration".

Po drugie - zagraliśmy w muzyczną grę filmową: posłuchaliśmy różnych utworów i wymyślaliśmy fabuły, tytuły, sceny, do jakich by pasowały. Kto wie, może kogoś zainspirowaliśmy do nakręcenia naszego filmu?

***

Omijamy rafy przebojów, słuchamy, rozmawiamy i umieszczamy muzykę filmową w różnych kontekstach. Rozmawiamy o niej przez pryzmat twórczości kompozytorów znanych i mniej znanych, gatunków, stylów, instrumentów, scen, obrazów. Historia, anegdoty, okoliczności powstania, ale przede wszystkim świetna muzyka, która doskonale czuje się także poza kadrem.

Posłuchaj
88:35 2023_07_16 11_00_19_PR2_Muzyka_w_kadrze.mp3 Hisaishi i gra filmowa (Muzyka w kadrze/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 16.07.2023

Godzina emisji: 11.00

pg/mo

Czytaj także

Ennio Morricone - muzyką opisywał XX wiek

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2023 05:45
6 lipca 2020 roku zmarł Ennio Morricone, jeden z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Paradoksem jest, że artysta wyżej cenił swoje znacznie mniej znane kompozycje autonomiczne niż muzykę do filmów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filmowe tropy Astrud Gilberto

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2023 12:30
W tym wydaniu "Muzyki w kadrze" pojawiły się między innymi filmowe tropy w nagraniach Astrud Gilberto - wspaniałej brazylijskiej wokalistki, która zmarła 5 czerwca w wieku 82 lat.
rozwiń zwiń