Muzyka w sylwestrowym kadrze

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2023 13:00
To było specjalne, dwugodzinne, sylwestrowe spotkanie w "Muzyce w kadrze". Słuchaliśmy wspólnie utworów, które przygotować nas miały do tego wyjątkowego wieczoru, podczas którego powitamy Nowy Rok.
Zapraszamy na sylwestrowe wydanie audycji
Zapraszamy na sylwestrowe wydanie audycjiFoto: Kamil Macniak/Shutterstock

W audycji zabrzmiała muzyka towarzysząca scenom zabaw, tańców i swawoli. Było wyjątkowo rozrywkowo i tym weselej, że akurat tego dnia wypadło spotkanie numer 250.

***

Zachęcamy także do wysłuchania poprzedniego odcinka audycji:

To było specjalne, świąteczne, wigilijne wydanie audycji "Muzyka w kadrze". Przed pierwszą gwiazdką wspólnie przygotowywaliśmy się do tego wyjątkowego wieczoru, który dla wielu jest najważniejszy w ciągu roku.

Posłuchaliśmy razem świątecznej muzyki filmowej, piosenek związanych ze świętami Bożego Narodzenia, pastorałek, kolęd...

Aha, jeśli ktoś spodziewał się Mikołaja, to bardzo dobrze: prezenty czekały na słuchaczy Dwójki.

Posłuchaj
117:57 2023_12_31 11_01_48_PR2_Muzyka_w_kadrze.mp3 Rozgrzewka przed sylwestrem (Muzyka w kadrze/Dwójka)

 

Audycja dla wszystkich miłośników muzyki filmowej oraz dla tych, którzy chcą ją poznać.

W niedzielę o godzinie 11.00 omijamy rafy przebojów, słuchamy, rozmawiamy i umieszczamy muzykę filmową w różnych kontekstach. Rozmawiamy o niej przez pryzmat twórczości kompozytorów znanych i mniej znanych, gatunków, stylów, instrumentów, scen, obrazów. Historia, anegdoty, okoliczności powstania, ale przede wszystkim świetna muzyka, która doskonale czuje się także poza kadrem.

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze 

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 31.12.2023

Godz. emisji: 11.00

mgc/pg

Czytaj także

Muzyka "Chłopów". Dwie ekranizacje, dwie ścieżki dźwiękowe

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2023 13:00
W "Muzyce w kadrze" - jedno dzieło, dwie ekranizacje, dwie ścieżki muzyczne. Chodzi oczywiście o "Chłopów" Władysława Reymonta. W audycji zabrzmiała muzyka Adama Sławińskiego z wersji sprzed 50 lat w reżyserii Jana Rybkowskiego, a także ta Łukasza Rostkowskiego z ekranizacji najnowszej, która od jakiegoś już czasu święci triumfy w polskich kinach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Powrót do przeszłości: ścieżki dźwiękowe z 2013 roku

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2023 12:30
W tym wydaniu "Muzyki w kadrze" ostatnia w tym roku odsłona cyklu "Powrót do przeszłości". W naszych spotkaniach z muzyką z poprzednich dekad z trójką na końcu został już tylko rok 2013. W audycji posłuchaliśmy m.in. utworów Jana Kantego Pawluśkiewicza.
rozwiń zwiń