Muzyka do filmu "Kevin sam w domu" i inne świąteczne przeboje

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2022 12:30
Dzień Specjalny Euroradia, obchodzony akurat w dniu emisji naszej audycji, to dobra okazja, aby poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym aspekcie muzyka filmowa ma duże pole do popisu, z czego skrzętnie w "Muzyce w kadrze" skorzystaliśmy. 
Kadr z filmu Kevin sam w domu
Kadr z filmu "Kevin sam w domu"Foto: United Archives/IFTN /DPA

Były kolędy filmowe, były dzwoneczki, był świąteczny nastrój, ale też starałem się znaleźć rzeczy nieoczywiste, które - mam nadzieję - mile Państwa zaskoczyły. Nie wzbraniałem się jednak tym razem przed świątecznymi przebojami, szczególnie jeśli część z nich napisał tak znakomity twórca, jak John Williams. Nie zabrakło muzyki do filmu "Kevin sam w domu", po którą sięgnąłem tym chętniej, że pojawia się w niej... dość zaskakujący, ukraiński trop.

***

"Muzyka w kadrze" to audycja dla wszystkich miłośników muzyki filmowej oraz dla tych, którzy chcą ją poznać. Omijamy w niej rafy przebojów, słuchamy, rozmawiamy i umieszczamy muzykę filmową w różnych kontekstach. Rozmawiamy o niej przez pryzmat twórczości kompozytorów znanych i mniej znanych, gatunków, stylów, instrumentów, scen, obrazów.

Historia, anegdoty, okoliczności powstania, ale przede wszystkim świetna muzyka, która doskonale czuje się także poza kadrem.

Posłuchaj
59:18 2022_12_18 11_29_52_PR2_Muzyka_w_kadrze.mp3 Muzyka do filmu "Kevin sam w domu" i inne świąteczne przeboje (Muzyka w kadrze/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 18.12.2022

Godzina emisji: 11.30

mo

Czytaj także

Krzysztof Herdzin: nie ma czegoś takiego jak muzyka filmowa

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 17:30
- Kiedy jestem pytany o refleksje na temat muzyki filmowej, ogarnia mnie przerażenie, bo dygresja goni dygresję i pojawiają się znienacka różne nowe ścieżki, którymi podążają moje myśli, i nie wiadomo, na czym się skupić - mówił Krzysztof Herdzin, zapraszając na swój koncert z muzyką filmową w ramach cyklu "Jazz.PL".
rozwiń zwiń
Czytaj także

John Williams i Philippe Sarde, czyli spotkanie z mistrzami

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2022 12:30
W tym wydaniu "Muzyki w kadrze" - spotkanie z mistrzami i ich twórczością. Posłuchaliśmy nowego albumu z filmową muzyką Johna Williamsa oraz świętowaliśmy 50-lecie działalności artystycznej Philippe'a Sarde'a.
rozwiń zwiń