Les Swingle Singers - legendarny jazzowy zespół wokalny

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2022 18:00
W audycji wróciliśmy do muzyki jazzowej! Tym razem jazz połączyliśmy z wokalem. Bohaterem "Kalamburów" był słynny zespół The Swingle Singers, w którego wykonaniu zabrzmiały nie tylko standardy, ale też arcydzieła muzyki klasycznej oraz przeboje Beatlesów.
Krzysztof Herdzin
Krzysztof HerdzinFoto: Grzegorz Śledź/PR

"Kalambury z partytury" to audycja, w której usłyszeć można niezwykle różnorodną muzykę. Z jazzem spotkaliśmy się m.in. podczas programu, którego bohaterem był Fred Hersch - jeden z najwybitniejszych współczesnych pianistów jazzowych, stosunkowo mało znany i doceniany w Polsce. Tamtej audycji można posłuchać pod tym linkiem.

***

Krzysztof Herdzin to pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent płytowy, multiinstrumentalista, doktor sztuk muzycznych - ukończył Akademię Muzyczną w klasie fortepianu K. Popowej-Zydroń (dyplom 1993). Jako jeden z bardzo nielicznych z sukcesem łączy działalność na polu muzyki klasycznej i jazzowej, filmowej, a także pop, niewielu artystów w Polsce może poszczycić się tak imponującym dorobkiem. Krzysztof Herdzin jest personą, bez której trudno sobie wyobrazić współczesny polski rynek muzyczny. Na swoim koncie ma nagranych ponad 200 płyt, 16 Złotych Płyt dla Aranżera, 4 Platynowe, Nagrodę Fryderyka, Nagrodę PR 3 "Mateusz", Srebrny Medal "Gloria Artis".

W sobotę od 10.00 Krzysztof Herdzin i Waldemar Malicki, na zmianę przez dwie godziny, dzielić się będą z Państwem swoją muzyką. Krzysztof Herdzin w programie "Kalambury z partytury", a Waldemar Malicki w audycji "Upiór w eterze - Waldemar Malicki Show".


Posłuchaj
120:40 2022_10_22 09_58_34_PR2_Kalambury_z_partytury.mp3 Les Swingle Singers - legendarny jazzowy zespół wokalny (Kalambury z partytury/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Kalambury z partytury

Prowadził: Krzysztof Herdzin

Data emisji: 22.10.2022

Godzina emisji: 10.00

mg/kor

Zobacz więcej na temat: Jazz śpiew Krzysztof Herdzin
Czytaj także

Marcin Masecki gra przeboje Zygmunta Karasińskiego [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 19:00
Podczas tego wieczoru z cyklu "Jazz.PL" znakomity pianista, kompozytor i aranżer Marcin Masecki przypomniał twórczość pioniera polskiego jazzu – Zygmunta Karasińskiego. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ewa Bem 55 lat na scenie. Zaczęło się od projektu "Bluesełka"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 18:15
- Nagrana jakimś sumptem msza czarnoskórych katolików, gdzieś w jakimś kościółku w Stanach, została przywieziona tutaj. Do tych wszystkich przewspaniałych pieśni został dopisany polski tekst pana Bogusława Choińskiego - wspominała w Dwójce swoje muzyczne początki królowa polskiego jazzu, wokalistka Ewa Bem. Artystka udzieliła wywiadu przed koncertem, który odbędzie się w piątek, 30 września, w ramach naszego radiowego cyklu "Jazz.PL".
rozwiń zwiń