Co nas czeka na festiwalu EtnoKraków? Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 19:00
Kuba Borysiak przedstawia subiektywny przegląd artystów, którzy występują na współorganizowanym przez Dwójkę największym święcie muzyki etnicznej w Europie.
Audio
  • Zakir Hussain i inni. Prezentacja muzyki gwiazd festiwalu EtnoKraków (Summertime/Dwójka)
Zakir Hussain wystąpi w Krakowie w środę 8 lipca o godz. 20.00
Zakir Hussain wystąpi w Krakowie w środę 8 lipca o godz. 20.00Foto: PAP/EPA/PIYAL ADHIKARY

Superfestiwal EtnoKraków składa się z dwóch wydarzeń: rozpoczętego 5 lipca 17. Festiwalu Rozstaje oraz 36. Euroradio Folk Festival, który rusza 8 lipca. Ponad 200 muzyków z całego świata wystąpi w Krakowie na blisko 50 koncertach i nocach tańca w wyjątkowych festiwalowych lokalizacjach.

36. Festiwal Folkowy Euroradia rozpocznie się koncertem dwóch artystów z Indii: Zakira Hussaina i Rakesha Chaurasii. Zakir Hussain to jedna z niekwestionowanych legend world music, wirtuoz gry na tabli, artysta koncertujący i nagrywający z największymi sławami, również scen jazzowych.

Jego hipnotyzującą muzykę zaprezentowaliśmy w audycji. A to tylko część dwugodzinnej muzycznej przyjemności przygotowanej dla naszych słuchaczy.

***

Tytuł audycji: Summertime

Prowadzi: Kuba Borysiak

Data emisji: 5.07.2015

Godzina: 16.00

mc/mk

Czytaj także

EtnoKraków. W lipcu nie można być gdzie indziej

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 19:00
Jak podkreślał na konferencji prasowej Robert Piaskowski z Krakowskiego Biura Festiwalowego, koncertów ze stolicy Małopolski wysłuchać można będzie w ponad 100 krajach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

EtnoKraków: 17. Rozstaje w kręgu Wyszehradu

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2015 12:00
– Inauguracyjnym koncertem zataczamy wielkie koło, powracając do początku naszego festiwalu – mówił Jan Słowiński, pomysłodawca i dyrektor festiwalu Rozstaje.
rozwiń zwiń