Literackie portrety: Bohdan Czeszko

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 08:27
Bohaterem audycji był pisarz, którego działalność polityczno-propagandową należy oddzielić od jego twórczości literackiej.
Audio
  • Literackie portrety: Bohdan Czeszko (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/nicemyphoto

książka1200.jpg
Andrzej Siemek. Cudowne dziecko polskiej romanistyki

Bohdan Czeszko (1923-1988) z jednej strony był członkiem władz PZPR, posłem na Sejm w PRL, z drugiej autorem takich pozycji jak "Tren", "Powódź" czy "Nostalgie mazurskie", które z całą pewnością pozostaną na wiele lat w kanonie polskiej literatury współczesnej. W audycji dziennikarz Adam Robiński opowiedział o mazurskiej "obecności" pisarza, o jego drewnianym domu, pomocy autochtonom, myśliwskiej pasji. Drugim gościem programu był krytyk literacki Janusz Termer.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku 

Przygotowała:  Wacław Holewiński

Data emisji: 14.06.2018

Godzina emisji: 21.30

bch

Czytaj także

Psychoanaliza Junga jako klucz do twórczości Władysława Lecha Terleckiego

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 12:45
- Władysław Terlecki wychowywał się bez ojca. Po wojnie został on w Anglii, założył drugą rodzinę. Z tego co wiem, Terlecki odwiedzał ojca w Anglii, ale te relacje za dobrze się nie ułożyły - mówił w Dwójce dr Zbigniew Bitka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lata 80. XX w. według Wiktora Woroszylskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 19:24
- Ten dziennik jest bardzo bogaty. Występuje tutaj całe środowisko, panorama osób. To są setki postaci, co sprawia, że ten dziennik jest nieocenionym źródłem wiedzy o czasie i środowisku, ale też nieraz sprawia nam, edytorom poważne trudności z ogarnięciem tej całej materii - mówiła w Dwójce Agnieszka Dębska.
rozwiń zwiń