Co się kryje między blokami? Dzikie oblicze Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 15:00
- Tę Warszawę dziką można zobaczyć między blokami, na ulicach i pomiędzy samochodami - mówi Arkadiusz Szaraniec, autor książki "Warszawa dzika".
Audio
  • Co się kryje między blokami? Dzikie oblicze Warszawy (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Zdj. okładki książki Warszawa dzika Arkadiusza Szafrańca
Zdj. okładki książki "Warszawa dzika" Arkadiusza SzafrańcaFoto: Materiał promocyjny

Wydawać by się mogło, że dzikimi lokatorami Warszawy są głównie ptaki. - Nie tylko wrony siwe, sroki, kawki, ale także inne przeróżne rzadkie gatunki. A jeśli przyjrzymy się przestrzeniom między blokami, zobaczymy latające nietoperze, które łapią owady - dodaje autor. - Bardzo dużo takiego dzikiego życia można zaobserwować w ścisłym centrum Warszawy i na terenie każdej dzielnicy - podkreśla.

Dlaczego Warszawa przyciąga dzikie zwierzęta? - Z lasów wyganiają je różnego rodzaju drapieżniki albo konkurencja, a do Warszawy prowadzi ich wspaniała ptako- i zwierzęcostrada, czyli Wisła. To jest szlak komunikacyjny działający przez wszystkie pory roku, a szczególnie wiosną i jesienią – opowiada Arkadiusz Szaraniec.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której m.in. o wiewiórczej mamie i jej zwyczajach, a także innych, zaskakujących mieszkańcach dzikiej Warszawy.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Prowadząca: Dorota Gacek

Gość audycji: Arkadiusz Szaraniec

Data emisji: 5.07.2019

Godzina emisji: 15.00

am/bch

Zobacz więcej na temat: zwierzęta Warszawa natura
Czytaj także

Orońsko. Miejsce, gdzie chłonie się sztukę, przyrodę i historię

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 11:02
W audycji wybraliśmy się na spacer po Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, gdzie w dniach 21-23 czerwca zaplanowano I Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Muzyka w przestrzeni. Polska muzyka w muzyce świata".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skąd się wzięła tężnia solankowa w Konstancinie

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 15:21
Mieści się w samym sercu Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie. O jej historii i właściwościach opowiadaliśmy w audycji "Kwadrans bez muzyki".
rozwiń zwiń