Polskie Radio
Section05
Konstancin

De Lempicka w Konstancinie

Niezależna, pewna siebie, skandalizująca, świadomie kreująca swój wizerunek. Czwarta na świecie najlepiej sprzedająca się artystka. Niby wszyscy znają jej twórczość, ale najczęściej tylko najbardziej charakterystyczny okres paryski. Jej pełniejszy wizerunek prezentuje wystawa "Tamara Łempicka a art Deco" w Villi la Fleur w Konstancinie Jeziornej pod Warszawą.
Zobacz więcej na temat:  Tamara Łempicka malarstwo wystawa Konstancin SZTUKA Michał Nowak Dwójka

PR24 "Żony Konstancina". Mroczna strona życia za zamkniętymi drzwiami luksusowych willi

- W pewnym momencie panie się budzą: gdy mają co najmniej troje dzieci, blisko 40 lat, nigdy nie pracowały, a okazuje się, że mąż ma kochankę. Przelotna kochanka to nie jest duży problem, to jest do przełknięcia, ale jeśli kochanka jest na stałe, od 1,5 roku, to żona jest w niebezpieczeństwie - mówiła. - mówiła w Polskim Radiu 24 Ewelina Ślotała, autorka książki "Żony Konstancina".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA literatura społeczeństwo Anna Popek Konstancin

Fundacja Polska360 dla uchodźców. Irena Biernacka: przebywają tam 32 osoby

- Uruchomiliśmy ośrodek dla uchodźców w Konstancinie, gdzie znajdował się zaniedbany sierociniec, który wyremontowaliśmy. Obecnie przebywają w nim 32 osoby - kobiety wraz z dziećmi, którzy przyjechali do nas ze wschodu Ukrainy - powiedziała w Polskim Radiu 24 Irena Biernacka, dyrektor Fundacji Polska360 i działaczka polonijna na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Anna Popek uchodźcy Konstancin wojna na Ukrainie wojna 2022 kobieta Ukraina

Ustalili, że wykopią dół, zwabią Kornelię, zastrzelą ją i zakopią. Będzie proces ws. zabójstwa 16-latki

27-letni Patryk B. i 18-letnia Martyna S. odpowiedzą przed sądem za zabójstwo 16-letniej Kornelii. Dziewczyna została uduszona w lesie pod Konstancinem, gdzie zwabiła ją para znajomych pod pretekstem świętowania urodzin Martyny S. Dziewczyna przez dwa miesiące była uważana za zaginioną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo zabójstwo regiony mazowieckie Konstancin

XII odsłona Festiwalu Otwarte Ogrody w Konstancinie

- Festiwal Otwarte Ogrody jest już organizowany po raz dwunasty i polega na tym, że ludzie otwierają swoje prywatne ogrody, a czasami są to też instytucje i zapraszają do nich każdego, kto chciałby zobaczyć coś interesującego, zobaczyć, posłuchać, porozmawiać z innymi ludźmi - mówi Izabela Górnicka - Zdziech, mieszkanka Konstancina. 
Zobacz więcej na temat:  Konstancin ogród ciekawostki Roman Czejarek Małgorzata Głogowska