Czas refleksji, skupienia, wyciszenia - nowa płyta formacji Beryllium

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2024 02:00
Za nami wiosenna równonoc - co oznacza, że północna półkula będzie obdarzać nas obficiej źródłem życia: słonecznymi promieniami. A przed nami kulminacja postu - Wielki Tydzień, zakończony Triduum Paschalnym i Świętami Wielkanocnymi. Jest to czas szczególny z wielu powodów: ekologicznych i religijnych, duchowych i życiowych.
Kadr z teledysku Tapes From the Void zespołu Beryllium
Kadr z teledysku "Tapes From the Void" zespołu BerylliumFoto: materiały promocyjne

Czas refleksji, skupienia, wyciszenia. W "Nowej strefie" gośćmi Ewy Szczecińskiej byli autorzy nowej płyty zatytułowanej "Umbra" (Cień) - muzycy formacji Beryllium: klarnecista basowy, Michał Górczyński, gitarzysta, Andrzej Izdebski, oraz Dawid Grzelak, który ich muzykę otulił wizualnie - wizjami natury. Wysłuchaliśmy fragmentów płyt.

W programie audycji także m. in. utwór norweskiego kompozytora, Rolfa Wallina przeznaczony na chińskie organki, sheng i orkiestrę - "Five Seasons" odnoszący do się chińskiej kosmogonii. Na shengu grał wirtuoz tego instrumentu Wu Wei z Orkiestrą Symfoniczną ze Stavanger pod dyrekcją Andrisa Pogi oraz muzyka Pierre’a Jodloskiego na fortepian i taśmę w wykonaniu Małgorzaty Walentynowicz.


Posłuchaj
120:25 2024_03_24 00_00_00_PR2_Nowa_Strefa.mp3 Czas refleksji, skupienia, wyciszenia - nowa płyta formacji Beryllium (Nowa strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nowa strefa

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Data emisji: 24.03.2024

Godzina emisji: 0.00

mo/DS

Czytaj także

ensemble 0 gra Tristana Pericha

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2024 02:00
"Nowa strefa" na koniec lutego rozpływała się w rytmach trzech wibrafonów i jednobitowej elektroniki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyka jest kobietą

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2024 02:00
W audycji z cyklu "Nowa strefa" tym razem dominowały kobiety: kompozytorki i improwizatorki, artystki różnych muzycznych scen i różnych pokoleń.
rozwiń zwiń