X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy mazurek przywędrował do nas z Pakistanu?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 18:48
– Niektórzy puryści uważają, że ojczyzną tego tańca jest kraina Beludżów – mówiła Maria Pomianowska, która powróciła właśnie z podróży do Pakistanu.
Audio
  • Maria Pomianowska o muzykowaniu z Beludżami w Pakistanie (Źródła/Dwójka)
Młodzi Beludżowie. Ich historyczna ojczyzna leży w południowo-zachodniej Azji na pograniczu Iranu, Pakistanu i Afganistanu
Młodzi Beludżowie. Ich historyczna ojczyzna leży w południowo-zachodniej Azji na pograniczu Iranu, Pakistanu i AfganistanuFoto: Beluchistan/flickr/cc

Beludżystan to historyczna kraina, której część wchodzi obecnie w skład Pakistanu. Pobyt w tym kraju to część projektu wokalistki i instrumentalistki Marii Pomianowskiej, w ramach którego odwiedziła już Senegal, Algierię, Tunezję, Indie, Iran, Chiny i Koreę. Artystka opowiadała, że towarzyszący jej zespół doznawał czasem szoku, gdy stykał się z tradycyjną muzyką tych stron.

W Pakistanie grupa spotkała się z Beludżami oraz ich oryginalnymi instrumentami, takimi jak suros. – To kolejny po arabskim sarangi kuzyn mojej suki biłgorajskiej – powiedziała Maria Pomianowska. Szczególną jednak sensację w polskiej ambasadzie w Islamabadzie, gdzie muzycy mieli salę prób, wywołał instrument, który był... aluminiową miednicą.

***

Prowadzi: Maria Baliszewska

Gość: Maria Pomianowska

Data emisji: 12.05.2015

Godzina: 12.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Źródła".

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maria Pomianowska o swoich bliskowschodnich koncertach

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 10:18
Znakomita wirtuozka instrumentów smyczkowych była gościem Marii baliszewskiej
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Podczas koncertu w Teheranie miałam kłopoty z grzywką"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 12:22
- Nie wszystkim się spodobało, że nie miałam zasłoniętych całych włosów, zdaniem niektórych śpiewałam też za głośno - wspominała swoją trasę po Iranie Maria Pomianowska.
rozwiń zwiń