Warszawskie Combo Taneczne ożywia stare piosenki

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 15:15
Album "Przyznaj się" to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy lubią stare piosenki i klimat przedwojennej stolicy. Za wydawnictwem stoi grupa Warszawskie Combo Taneczne. - Kochamy klimat tamtych lat i staraliśmy się go jak najlepiej oddać, ale na swój sposób - opisał krążek frontman zespołu Jan Emil Młynarski.
Audio
  • Motorem napędowym Warszawskiego Combo Tanecznego jest miłość do starych, warszawskich piosenek (Czwórka/Stacja Kultura)
Piotr Zabrodzki i Jan Emil Młynarski założyli Warszawskie Combo Taneczne wiele lat temu
Piotr Zabrodzki i Jan Emil Młynarski założyli Warszawskie Combo Taneczne wiele lat temuFoto: mat. promocyjne / Warner Music

Chociaż pierwsza płyta sygnowana przez Warszawskie Combo Taneczne ukazała się dopiero teraz, formacja nagrywa już kilka lat. W jej skład wchodzą: Jan Emil Młynarski (śpiew, gitara), Piotr Zabrodzki (banjo), Wojciech Traczyk (kontrabas), Mateusz "Waszka" Waskiewicz (gitara), Tomasz Duda (saksofon, klarnet) i Lesław Matecki (gitara, mandolina). - Ten projekt powstawał trochę na boku naszych innych działalności, bo wszyscy jesteśmy zaangażowani w przeróżne muzyczne inicjatywy. Zależało nam na tym, aby zachować pamięć o starych, pięknych warszawskich piosenkach. To jest nasza pasja, a nawet więcej - wielka miłość - powiedział w "Stacji Kultura" Młynarski.


Okładka
Okładka płyty

Na płycie "Przyznaj się" zespół postanowił umieścić nowe aranżacje piosenek liczących sobie już kilkadziesiąt lat. - To w większości nagrania jeszcze przedwojenne, przy których ludzie wtedy bawili się i tańczyli. Najczęściej są to melodie podwórkowe. Ludzie mogą je kojarzyć ze starych płyt albo filmów, w których były wykorzystane - przybliżył muzyk.

Warszawskie Combo Taneczne to swoisty hołd dla tradycji. Dla rewii, dancingów, balów, fajfów, które rozsławiły stolicę Polski dziesiątki lat temu. Więcej o projekcie - w nagraniu "Stacji Kultura" .

ac, pg

Czytaj także

Ania Rusowicz: nigdy nie izoluję się od fanów

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 09:23
Córka Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy, jedno z największych odkryć muzycznych ostatnich lat na polskiej scenie - Ania Rusowicz była gościem Czwórki w niedzielny wieczór. - To jeden z pierwszych spokojnych weekendów od jakiegoś czasu, bo lato było w naszym przypadku niezwykle intensywne - zdradziła artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gooral: płyta "Better Place" nie jest niedoceniona

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 12:20
Gooral, czyli Mateusz Górny, to polski muzyk i producent. Artysta łączy dźwięki electro z tradycyjną muzyką góralską. W Czwórce opowiedział nam o swoim dotychczasowym dorobku muzycznych oraz planach na przyszłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

10. Festiwal Skrzyżowanie Kultur. "Wszystko zaczyna się od muzyki ludowej"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 19:30
- Każdy gatunek muzyczny ma w niej swoje prapoczątki - przekonywał w radiowej Jedynce Maciej Szajkowski, muzyk, dziennikarz i propagator muzyki etno.
rozwiń zwiń