"Sabałowe bajania". Folk na Podhalu

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 16:30
- Kultura ludowa kwitnie i mam nadzieję, że będzie tak dalej – powiedział Bartosz Koszarek, organizator Festiwalu "Sabałowe bajania", obchodzącego 50. jubileusz.
Audio
  • Bartosz Koszarek opowiada o festiwalu "Sabałowe bajania" (Źródła/Dwójka)
Do atrakcji festiwalu należy też zaliczyć wystawy twórczości ludowej oraz zawody strzeleckie o Sabałową Flintę
Do atrakcji festiwalu należy też zaliczyć wystawy twórczości ludowej oraz zawody strzeleckie o "Sabałową Flintę" Foto: materiały organizatora

Organizowany przez Bukowińskie Centrum Kultury "Dom Ludowy" festiwal od lat przyciąga gawędziarzy, instrumentalistów, śpiewaków, drużbów i starostów weselnych z całej Polski, którzy mogą nie tylko podzielić się swoją tworczością, ale również powalczyć o nagrodę Grand Prix i statuetkę "Bukowiańskiego Buka".

Dla tych, którzy chcieliby zapoznać się z bardziej znaną i współczesną muzyką ludową, organizatorzy tegorocznej edycji przygotowali ciekawy program. Jego mocnym punktem są zaplanowane na 13 sierpnia koncerty Golec uOrkiestra oraz zespołów Rzoz i Baciary.

***

Tytuł audycji: "Źródła" 

Prowadzi: Kuba Borysiak

Gość: Bartosz Koszarek (dyrektor Bukowińskiego Centrum Kultury "Dom Ludowy")

Data emisji: 11.08.2016

Godzina emisji: 12.00

mz/jp

Czytaj także

Nowe brzmienie Bieszczad na płycie

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 14:25
W audycji "Źródła" rozmawialiśmy o albumie nagranym wspólnie przez czołowych reprezentantów bieszczadzkiej sceny folkowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tydzień Kultury Beskidzkiej. Wszystkie strony folkloru

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 20:36
- To są nie tylko występy na estradzie, nie tylko koncerty, ale i wystawy, sztuka ludowa. Staramy się, żeby nie podchodzić do folkloru wybiórczo - podkreślał dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku Białej Leszek Miłoszewski, opowiadając o Tygodniu Kultury Beskidzkiej.
rozwiń zwiń