X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michalina Mrozik. Śpiewaczka z Nagrodą Oskara Kolberga

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 14:32
Zapraszamy do wysłuchania rozmów z laureatką tegorocznej nagrody przyznawanej za zasługi dla kultury ludowej.
Audio
  • Archiwalna rozmowa ze śpiewaczką Michaliną Mrozik (Źródła/Folk)
  • Rozmowa z Michaliną Mrozik oraz z Henrykiem Duminem (Źródła/Dwójka)
Śpiewaczka Michalina Mrozik i skrzypek Jan Cebula podczas uroczystości wręczenia Nagrody im. Oskara Kolberga
Śpiewaczka Michalina Mrozik i skrzypek Jan Cebula podczas uroczystości wręczenia Nagrody im. Oskara KolbergaFoto: PAP/Jacek Turczyk

86-letnia Michalina Mrozik jest śpiewaczką weselną z Przejęsławia na Dolnym Śląsku. W swoim repertuarze ma wiele pieśni z Wołynia, skąd pochodzą jej rodzice. W audycji "Źródła" Maria Baliszewska przypomniała swoją rozmowę z artystką z roku 1983, przeprowadzoną na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Michalina Mrozik opowiadała wtedy o swoim dzieciństwie w Jugosławii, dokąd w końcówce XIX wieku wyjechała za chlebem jej rodzina. Śpiewaczka wspominała, że wielu piosenek nauczyła się od ojca. W audycji zabrzmiały dwie smutne pieśń o ciężkiej doli rodziny rekruta, ale też rubaszna piosnka o perypetiach Kasi i Jasieńka, nieśmiertelnych bohaterów ludowych romansów.

Zapraszamy również do wysłuchania rozmowy, jaką z Michaliną Mrozik przeprowadziła Anna Szotkowska. Gościem "Źródeł" był też Henryk Dumin - etnolog, badacz tradycyjnej kultury mieszkańców Dolnego Śląska.

Michalina Mrozik została uhonorowana Nagrodą im. Oskara Kolberga 7 czerwca podczas gali na Zamku Królewskim. To najwyższe państwowe wyróżnienie przyznawane twórcom kultury ludowej.

***

Tytuł audycji: Źródła

Przygotowały: Maria BaliszewskaAnna Szotkowska 

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oskar Kolberg – kronikarz polskiego folkloru

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 06:03
Poznaj sylwetkę człowieka, który całe życie poświęcił badaniom polskiego folkloru. Rodzimą kulturę ludową zawarł w monumentalnym dziele "Lud. Jego zwyczaje, sposób życia, mowa, podania, przysłowia, obrzędy, gusła, zabawy, pieśni, muzyka i tańce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowy z laureatami Nagród im. Oskara Kolberga

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 14:00
W "Żródłach" spotkaliśmy się z laureatami tegorocznej Nagrody im. Oskara Kolberga" : z Kapelą Braci Byrtków z Pewli Wielkiej w Beskidzie Żywieckim i kurpiowską śpiewaczką z Wolkowych Zofią Charamut.
rozwiń zwiń

Czytaj także

InFidelis na Muzycznej Scenie Tradycji. Zobacz film

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 19:40
Zapraszamy do obejrzenia koncertu instrumentalnego duetu InFidelis stworzonego przez Helenę Matuszewską i Martę Sołek, którym towarzyszyli Kacper Malisz i Paweł Zalewski.
rozwiń zwiń