Milo Kurtis: Kocham mieszać tradycje

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 10:00
Gościem audycji był legendarny muzyk Milo Kurtis, który już w tym tygodniu wchodzi wraz ze swoim zespołem Milo Ensemble do Studia im. Agnieszki Osieckiej, aby nagrać nową płytę.
Audio
  • Milo Kurtis wraz z zespołem wchodzi do studia i nagrywa płytę (Dwójka/Źródła)
Milo Kurtis w studiu Dwójki
Milo Kurtis w studiu DwójkiFoto: Aleksandra Tykarska

Milo Kurtis to współzałożyciel Maanamu, członek Osjan, Izraela, Voo Voo i innych kultowych, polskich zespołów. Do jego zespołu dołączyli Bart Pałyga i Bartek Smorągiewicz. Wiąże się to też z nowym kierunkiem muzycznych zainteresowań zespołu Milo Kurtisa. Szczegóły zdradził nasz gość.

 - Muzykę, którą komponuję i gram traktuję jako podróż, a takie płyty należy nagrywać na żywo. Publiczność ma duży wpływ na to, co robimy. Nagrałem kilka płyt z Osjanem, Naxos i innymi kapelami w studiu i nie jestem do tego przekonany. Cały czas patrzę przed siebie i niektórzy wsiadają do mojego pociągu, a niektórzy wysiadają. Zawsze są ze mną Adeb Chamoun i Mateusz Szemraj, wirtuoz instrumentów strunowych. To jest podstawa Milo Ensamble - mówił w Źródłach” Milo Kurtis. – Teraz grał będzie ze mną również Bart Smorągiewicz, znakomity klarnecista, będzie też drugi Bart - Bart Pałyga. Mamy też dziewczynę w zespole. Przyszedł czas, aby razem wymienić dźwięki. Będziemy mieli nowy kierunek podrózy, z zachodniej Afryki przeniesiemy się do Dalekiego Wschodu. Poszedłem w kierunku klimatów słowiańsko-japońsko-tybetańsko-mongolskich. Pojawi się na nowej płycie także polska muzyka ludowa i free jazz. Kocham mieszać tradycje - podsumował artysta.

Zapraszamy do odsłuchania audycji.

***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadził: Piotr Kędziorek

Gość: Milo Kurtis (muzyk)

Data emisji: 20.08.2019

Godzina emisji: 15.15

gs

Zobacz więcej na temat: folklor folk Piotr Kędziorek
Czytaj także

Instrumentarium górali z Beskidu Żywieckiego

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 10:47
W "Źródłach" wybraliśmy się w Beskid Żywiecki, gdzie dobiega końca Festiwal Folkloru Górali Polskich. O tradycyjnych instrumentach beskidzkich górali opowiedział Jan Brodka - muzyk, regionalista.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Dąbkowski - radiowiec z muzyką w sercu

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 16:00
- Dzięki pracy w radiu i Kurpiom nauczyłem się szacunku do ludzi - mówił w audycji skrzypek z Łomży i prezenter Radia Nadzieja, który na 53. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu zdobył II nagrodę w kategorii solistów instrumentalistów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Otwarta Pracownia Twórców Instrumentów startuje!

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 09:00
W ramach Jarmarku Świętej Cecylii - towarzyszącemu 51. Międzynarodowemu Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem działać będzie Otwarta Pracownia Twórców Instrumentów. Z tej okazji gościliśmy w studiu Piotra Piszczatowskiego, który opowiedział nam o tym wydarzeniu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Święto plonów w polskiej tradycji

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 11:00
W "Źródłach" zaprosiliśmy na dalszą część opowieści o zwyczajach związanych ze świętem Matki Boskiej Zielnej. O tradycjach i wierzeniach związanych z tym dniem opowiadała Maria Bienias, mazowiecka śpiewaczka i twórczyni kwiatów z bibuły.
rozwiń zwiń