X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spotkanie z Antonim Gluzą ze Szczyrku

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 08:40
Multiinstrumentalista i budowniczy instrumentów z Żywiecczyzny wraz z uczniami zdobył pierwsze miejsce na tegorocznym Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą.
Audio
  • Opowieści Antoniego Gluzy ze Szczyrku (Dwójka/Źródła)
Antoni Gluza
Antoni GluzaFoto: Kuba Borysiak PR

W audycji posłuchaliśmy opowieści z Żywiecczyzny oraz nagrań w wykonaniu Antoniego Gluzy. 

- Młodzi kwapią się do grania na Żywiecczyźnie, głównie na skrzypcach. Mam kilku uczniów i bardzo im się to podoba. Dzisiaj większość idzie na łatwiznę, każdy chciałby od razu dużo dutków zarobić, a bez pracy nie ma kołaczy - mówił multiinstrumentalista, budowniczy instrumentów i pedagog Antoni Gluza. - Dudy żywieckie dwa lata temu weszły na listę UNESCO i takie dudy właśnie robię. Instrumenty te oprócz mnie produkują jeszcze Marcin Blachura w Żywcu i Przemysław  Ficek. Kosztują one dziś około 5 ts. zł. To bardzo kapryśny instrument, trzeba mieć dobre nerwy, oddech, nacisk skóry i stroiki to skomplikowana kombinacja. Żywiecka muzyka jest jak odmiana jazzu: trzeba się w nią wczuć, umieć zaimprowizować – dodał muzyk.

Zapraszamy do odsłuchania podcastu audycji.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadził: Kuba Borysiak

Gość: Antoni Kluza (multiinstrumentalista i budowniczy instrumentów)

Data emisji: 5.09.2019

Godzina emisji: 15.35

at/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Milo Kurtis: Kocham mieszać tradycje

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 10:00
Gościem audycji był legendarny muzyk Milo Kurtis, który już w tym tygodniu wchodzi wraz ze swoim zespołem Milo Ensemble do Studia im. Agnieszki Osieckiej, aby nagrać nową płytę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiktor Spisla: Taki jaki jestem, takim chcę zostać

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 12:00
W magazynie zagościł Wiktor Spisla, który opowiedział o wyjątkowości kultury Śląska Opolskiego. W "Źródłach" zaprezentowaliśmy nagrania pieśni w jego wykonaniu zarejestrowane podczas tegorocznego festiwalu w Kazimierzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

51. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 08:20
Piątkowe "Źródła" poświęciliśmy trwającemu w Zakopanem 51. Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich. W audycji relacja Patrycji Zisch z tego wydarzenia, oraz rozmowy z polskimi i zagranicznymi artystami: muzykami i twórcami ludowego rękodzieła prezentującymi swoją twórczość na Dolnej Równi Krupowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Zastawny i stuletnie cymbały

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 09:00
W poniedziałkowych "Źródłach" spotkanie z Jakubem Zastawnym, cymbalistą z Brzostku na Pogórzu Jasielskim. Porozmawiamy o tradycjach rodzinnych, rozwoju i historii rodzinnej kapeli oraz o tradycyjnej muzyce z okolic Jasła i Dębicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

V Turniej Muzyków Prawdziwych w Szczecinie

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 13:46
Turniej, jak co roku, przyciąga wielu artystów związanych ze sceną muzyki tradycyjnej i folkowej. O jego istocie w "Źródłach" rozmawialiśmy z Dorotą Serwą, dyrektorem Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, głównym organizatorem imprezy.
rozwiń zwiń