X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pokrzyk - wilcza jagoda przyprawiona transem

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 15:58
- Jesteśmy z różnych okolic, ale znamy się z Krakowa. Postanowiliśmy grać melodie z miejsc, z których pochodzimy - zapowiadają muzycy trans-folkowej kapeli Pokrzyk, która wystąpi w ramach Festiwalu Muzyki Folkowej Grodzisk Folk Fest. 
Audio
  • Członkowie kapeli Pokrzyk zapowiadają koncerty (Dwojka/Źródła)
Grupa Pokrzyk
Grupa PokrzykFoto: Katarzyna Norka Niedźwiecka

Pokrzyk gra muzykę taneczną i obrzędową z Polski i innych stron. Jego członkowie podkreślają transowość dawnej wiejskiej muzyki, zebranej z okolic Krakowa, z Rzeszowszczyzny, a także wygrzebane ze starych zapisków lub zebrane po wioskach opowieści z Białorusi.

- Pochodzimy z bardzo różnych terenów, stron, gatunków muzycznych, a jednak znaleźli się jakoś razem w Krakowie. Dobrze nam się wspólnie gra, dlatego postanowiliśmy połączyć to jakoś razem z melodiami z naszych rodzinnych miejsc i w swoim stylu - tłumaczyły w audycji Daria Butskaya i Kamila Owsianikow, grające na skrzypcach i flecie.

Kapeli sięgającej głęboko do muzyki tradycyjnej towarzyszy potrzeba fuzji z gatunkami zgoła współczesnymi, takimi jak trans, rave czy drum'n'base. - Robimy fuzję, bo jest ona dość bliskim nam zjawiskiem - opowiadał perkusjonalista zespołu Michał Biel. - Fascynuje nas idiom transowy, który nadal występuje na wiejskich potańcówkach czy miejskich imprezach rave'ach i imprezach klubowych. Te zjawiska są bardzo pokrewne!

Grająca transową muzykę na tradycyjnych instrumentach kapela Pokrzyk jest jednym w wykonawców Festiwalu Muzyki Folkowej Grodzisk Folk Fest.


PokrzykDaria Butskaya, Kamila Owsiannikow i Michał Biel z Pokrzyku w studiu Dwójki, fot. Grzegorz Śledź. 

***

Tytuł audycjiŹródła

Prowadził: Piotr Kędziorek

Goście: Daria Butskaya, Kamila Owsiannikow, Michał Biel (kapela Pokrzyk)

Data: 4.10.2019

Godzina emisji: 15.15

at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kapela Zastawnych: "Przy polce to ma się kurzyć"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 18:00
O pogórzańskich weselach i zabawach opowiadali w "Źródłach" członkowie Kapeli Zastawnych z Brzostku, Jan Zastawny i Kazimierz Czech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skarby z Archiwum Piotra Gana: Piotr Wójcik z Głuchowa

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 08:00
- Jak tylko słyszałem muzykę, to bym ją wprost zjadł, tak ją lubiłem! Uprosiłem ojca, żeby mi sprawił instrument, ale nie miał pieniędzy na skrzypce, więc powiedział, że sam spróbuje mi je zrobić - tak w archiwalnym nagraniu Piotra Gana opowiadał głuchowski prymista. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Numinosum Festival - wakacje w Kampinosie

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 08:10
W sobotnim “Poranku Dwójki”... Numinosum Festival - wydarzenie muzyczne i taneczne związane z tradycyjną muzyką: polską, francuską, węgierską, czeską i balfolkową.
rozwiń zwiń