X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowości muzyczne inspirowane Transylwanią

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 15:59
W "Źródłach" zaprezentowaliśmy nowe nagrania współczesnych zespołów z Budapesztu: albumy Melindy Balogh "Napkerek" oraz "Forgatos" od grupy Magos.
Audio
  • Nowości od węgierskich wydawnictw i pieśni Lubelszczyzny w wykonaniu Haliny Babik (Dwójka/Źródła)
Romscy muzykanci ze wsi Mera w Transylwanii
Romscy muzykanci ze wsi Mera w TransylwaniiFoto: Kuba Borysiak PR

Muzycy grupy Magos prezentują muzykę naśladującą tę romską z Transylwanii. W audycji mieliśmy także relację z zakończonego w zeszłym tygodniu Festiwalu Budapest Ritmo i zapowiedź targów muzyki świata WOMEX 2020.

W "Źródłach" słuchamy nowych nagrań inspirowanych Transylwanią. W "Źródłach" słuchamy nowych nagrań inspirowanych Transylwanią.

W audycji słuchaliśmy także rozmowy z lubelską śpiewaczką Haliną Babik z Czernica z gminy Kłoczew, która na 53. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu zdobyła wyróżnienie. 

- Kto wychowany na wsi, ten zna muzykę. No i trzeba to lubić - odpowiedziała na pytanie, dlaczego zajmuje się śpiewem. - Tak to u nas na wsi jest, że jedni drugim przekazują i śpiewają. Ja pamiętam jeszcze, jak mój dziadzio mi śpiewał - mówiła artystka, która w repertuarze ma pieśni majowe, pogrzebowe, żniwne i inne, choć przyznała, że najbardziej lubi te pasyjne. 

Halina Babik opowiedziała też o przywiązaniu do śpiewu w jej rodzinnej wsi i tym, czy nadal jest popularny wśród młodych ludzi. 

***

Tytuł audycji: Źródła 

Prowadził: Kuba Borysiak

Gość: Halina Babik (śpiewaczka ludowa)

Data emisji: 15.10.2019

Godzina emisji: 15.15

at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kryśko: kontynuujemy starą tradycję niewidomych kobziarzy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 10:19
Jak mówił ukraiński kobziarz, przedstawiciel lwowskiego i kijowskiego cechu kobziarskiego, obecnie głównym celem tych instytucji jest odrodzenie sztuki kobziarzy m.in. poprzez przekazanie tego rzemiosła osobom niewidomym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co się gra na polskim Spiszu?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 17:00
Ile w muzyce spiskiej jest "góralskości", a ile Węgier i Słowacji? Na czym polega słynny spiski czardasz? Co się nosi w Trybszu i w Kacwinie, a co w Jurgowie? O tym mówił gość "Źródeł", Marian Kikla z Czarnej Góry, muzyk, pedagog i promotor spiskiej kultury tradycyjnej.
rozwiń zwiń