Ujmujący dialog między pieśnią a gitarą. Alba Carmona i Jesús Guerrero

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2024 21:00
Przed nami kameralny koncert duetu Carmona i Guerrero. Wyjątkowej klasy wokalistka flamenco, czerpiąca z jazzu i muzyki świata oraz jeden z najważniejszych hiszpańskich gitarzystów tworzą otulający dźwiękiem duet.
Alba Carmona Jess Guerrero
Alba Carmona Jesús GuerreroFoto: mat. promocyjne
Piosenkarka i kompozytorka Alba Carmona porusza się pomiędzy muzyką tradycyjną i współczesną. W swojej twórczości inspiruje się muzyką flamenco, folkiem, muzyką świata. Pochodzi z Barcelony i jest pierwszą osobą na świecie, która uzyskała najwyższy stopień Cante Flamenco w Catalan College of Music.
Śpiewała w zespołach flamenco i jazzowych, m.in. Flamenco Big Band z Perico Sambeat. Wystąpiła także w przedstawieniu Flamenco Hoy w reżyserii Carlosa Saury i w reżyserii Chana Domingueza, grała w żeńskim zespole Las Migas.
W 2018 roku rozpoczęła karierę solową i wydała album o tej samej nazwie, skomponowany i napisany w większości przez nią samą. Album doskonale odzwierciedla jej osiemnastoletnie doświadczenie artystyczne. 
W tym kameralnym formacie Alba tworzy duet z gitarzystą Jesúsem Guerrero, jedną z najważniejszych postaci współczesnej gitary flamenco i stałym współpracownikiem takich artystów jak Miguel Poveda, Niña Pastori czy Carmen Linares.
Najsurowsze dźwięki głosu flamenco i gry na gitarze z delikatnością i wirtuozerią podczas interpretacji różnorodnego repertuaru, który łączy tradycyjne utwory flamenco z własnymi piosenkami i wersjami Chaveli Vargasa, Lluisa Llacha, Carlosa Cano, Leonarda Cohena…

***

Na audycję Źródła w poniedziałek (10.06) w godz. 15.15-16.00 zaprasza Magdalena Tejchma.