Nagrywają u Preisnera, wydają u Zorna, jadą do Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 14:20
Najsłynniejszy polski zespół wywodzący się z tradycji klezmerskiej opublikował - po 5 latach przerwy - nową płytę. Z tej okazji Jarosław Bester był gościem w Dwójkowych "Źródłach".
Audio
  • Nagrywają u Preisnera, wydają u Zorna, jadą do Brukseli
Bester Quartet
Bester QuartetFoto: myspace.com / Tzadik

- Zmiana nazwy na Bester Quartet, a także tytuł albumu "Metamorphoses" oddają moment, w którym znaleźliśmy się jako zespół - wyjaśnia lider grupy, znanej przez wiele lat jako Cracow Klezmer Band. - Nie odcinamy się od klezmerskich korzeni, ale chcemy dać sobie prawo do grania tego, co chcemy. W tej chwili to mieszanka m.in. muzyki klasycznej, jazzu, nowojorskiej awangardy oraz wielu innych wpływów.

Wszystkie te elementy odnaleźć można na nowej płycie zespołu z kompozycjami Jarosława Bestera. "Metamorphosis" został nagrany w podkrakowskim studiu Zbigniewa Preisnera, a wydany - jak zawsze - przez kultową nowojorską wytwórnię Johna Zorna, Tzadik.

Dowiedz się więcej o płycie oraz koncertowych planach Bester Quartet, słuchając rozmowy Kuby Borysiaka z liderem zespołu.

Zobacz więcej na temat: Bruksela Kuba Borysiak

Czytaj także

Jarosław Bester: wszystko jest w nutach.

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 17:23
The Cracow Klezmer Band istnieje od 15 lat – obecnie nosi nazwę Bester Quartet. Z okazji 75-lecia Dwójki rozmawialiśmy z liderem zespołu, Jarosławem Besterem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bester Quartet - zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 07:00
Zespół fenomen na światowym rynku muzycznym! Bester Quartet wystąpił 1 marca w Koncercie Urodzinowym radiowej Dwójki.
rozwiń zwiń