X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kocirba: słuchanie muzyki tanecznej to absurd

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 14:00
Słynna kapela z Rzeszowszczyzny zaprasza na Etnowirownię. To nowa impreza cykliczna, w ramach której poznać można taniec oraz muzykę regionu.
Audio
  • Kocirba: słuchanie muzyki tanecznej to absurd (Dwójka/Źródła)
Kocirba
KocirbaFoto: www.facebook.com

Pierwsza rzeszowska Etnowirownia odbyła się na początku kwietnia. To impreza wpisująca się przede wszystkim w tradycję Domów Tańca, a więc obejmująca warsztaty taneczne (poprowadzone tym razem przez Piotra Zgorzelskiego z Tria Janusza Prusinowskiego) oraz potańcówkę z muzyką na żywo (Kapela Michała Maziarza i Kocirba). - Impreza bardzo się udała. Okazało się, że mnóstwo ludzi ma głęboką potrzebę powrotu do korzeni - mówi Piotrowi Kędziorkowi inicjatorka przedsięwzięcia, Marta Berdel-Dudzińska. - Staram się o stypendium, by szukać w regionie ostatnich mistrzów muzyki oraz tańca i od nich czerpać wiedzę niezbędną do prowadzenia tego rodzaju zajęć - dodała.

W Dwójkowych "Źródłach" gościł również Jarosław Mazur, lider słynnej kapeli Kocirba, która aktywnie wspiera nową rzeszowską inicjatywę. - Czymś absurdalnym jest dla mnie koncert tradycyjnej muzyki tanecznej z siedzącym audytorium, które nawet nie przytupuje - mówił. - A przecież to jest muzyka użytkowa; ona ma skłaniać ludzi do ekspresji własnego temperamentu! - wyjaśnia.

Kocirba narodziła się właśnie po to, by wrócić do tradycyjnego repertuaru oraz funkcji muzyki tzw. Mazurów, czyli potomków osadników, który przybyli na Rzeszowszczyznę z Mazowsza 500 lat temu.

Więcej o kulturze Mazurów i przygodach Kocirby w nagraniu audycji.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Rzeszowszczyzna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Folkowe zapusty w Dwójce - zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 18:14
Za nami kolejny koncert z cyklu "Muzyczna Scena Tradycji”. Na scenie wystąpili Kapela Niwińskich z Otwocka oraz muzycy ludowi z Radomszczyzny i Powiśla Maciejowickiego: Jan Kmita oraz Stefan Nowaczek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zegar bije" - zobacz koncert Jacka Hałasa

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 15:54
Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego koncertu pieśni "ku przestrodze, zadumie i pokrzepieniu wyśpiewanych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polsko-ukraińskie spotkanie lirników i kobziarzy - zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2013 12:15
Na "Muzycznej Scenie Tradycji" zabrzmiały pieśni dziadowskie, psalmy, kanty, dumy, które z towarzyszeniem i liry, i bandury śpiewali Andrij Liaszuk, Jarosław Kryśko, Jacek Hałas i Remigiusz Mazur Hanaj.
rozwiń zwiń