Proust, Warlikowski, tożsamość

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 08:00
Inspiracją dla reżysera "Francuzów" Krzysztofa Warlikowskiego był cykl Marcela Prousta "W poszukiwaniu straconego czasu".
Światowa prapremiera Francuzów odbyła się 21 sierpnia 2015 podczas największego w Niemczech festiwalu teatralno-muzycznego Ruhrtriennale w Zagłębiu Ruhry
Światowa prapremiera "Francuzów" odbyła się 21 sierpnia 2015 podczas największego w Niemczech festiwalu teatralno-muzycznego Ruhrtriennale w Zagłębiu RuhryFoto: Denis Gueguin/Nowy Teatr

Spektaklowi Nowego Teatru niemal w całości poświęcona będzie czwartkowa audycja "Inny stan skupienia". Polska premiera była kilka dni temu (3.10) w Nowym Teatrze w Warszawie. O pracy nad przygotowaniem tego przedstawienia, o podejściu do dzieła Prousta i o stworzeniu spektaklu poszukującego - w zamyśle reżysera - źródeł dzisiejszej europejskiej świadomości i tożsamości, a także o najbliższych planach repertuarowych Nowego Teatru i artystycznych samego Krzysztofa Warlikowskiego - opowiedzą goście Dwójki: Krzysztof Warlikowski oraz Piotr Gruszczyński, dramaturg i kierownik literacki Nowego Teatru.

***

Na audycję "Inny stan skupienia" zapraszamy w czwartek (8.10) w godz. 21.00-22.00. Program poprowadzi Jacek Wakar.

asz/mc

Czytaj także

"Francuzi". Duch Dreyfusa straszy w Europie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 19:17
– To przedstawienie w magiczny sposób wpisało się w dzisiejsze realia – mówiła Magdalena Cielecka, która występuje w nowym spektaklu Krzysztofa Warlikowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowa kultura w zabytkowym garażu. Powstaje MCK Nowy Teatr

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 10:00
- Przyjemnością będzie samo przebywanie w tym budynku. Nie ma takiej drugiej przestrzeni w Warszawie, a być może nawet w Polsce - mówi Piotr Gruszczyński o Międzynarodowym Centrum Kultury Nowy Teatr.
rozwiń zwiń