X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nas też napromieniujesz?". Japonia po katastrofie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2016 13:00
- Jeszcze trzy lata po tsunami i awarii elektrowni samochody na rejestracjach z Fukushimy miały w Tokio przebijane opony - mówiła Katarzyna Boni, autorka książki "Ganbare! Warsztaty umierania", która jest opowieścią o Japonii (nie)radzącej sobie z traumą katastrofy z 2011 r.
Audio
  • Z Katarzyną Boni, autorką książki "Ganbare! Warsztaty umierania", rozmawia Katarzyna Nowak (Spotkanie autorskie/Dwójka)
Kontrola na terenie elektrowni atomowej w Fukushimie, luty 2016. Na skutek trzęsienia ziemi u wybrzeży Honsiu w marcu 2011 w elektrowni tej doszło do serii wypadków jądrowych
Kontrola na terenie elektrowni atomowej w Fukushimie, luty 2016. Na skutek trzęsienia ziemi u wybrzeży Honsiu w marcu 2011 w elektrowni tej doszło do serii wypadków jądrowychFoto: PAP/TORU HANAI / POOL/EPA

japonia1200.jpg
"Ganbare! Warsztaty umierania". Rzecz o zagrożonej Japonii

- Jedna z moich bohaterek, młoda energiczna dziewczyna, pochodziła z miasteczka Ōkuma, na którego terenie znajdowała się elektrownia Fukushima. Kiedy poszła na uniwersytet i powiedziała, skąd jest, studenci powiedzieli: "Czy nas też napromieniujesz?", "Czemu nie nosisz maski?", "Współczuję twojemu przyszłemu mężowi" - opowiadała Katarzyna Boni.

Ludzie doświadczeni wybuchem bomby atomowej w 1945, jak przypomniano w audycji, byli napiętnowani, społeczeństwo odsuwało się od nich. Jak się okazuje, Japonia 70 lat po wojnie "nie odrobiła lekcji".

W rozmowie z Katarzyna Boni m.in. również o innej, zaskakującej konsekwencji dramatu z 2011 roku. Pewna Japonka stała się po katastrofie "domem dla wielu duchów" – tych ludzi, których ciał nigdy nie odnaleziono. 

***

Tytuł audycji: Spotkanie autorskie

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Gość: Katarzyna Boni (autorka książki "Ganbare! Warsztaty umierania")

Data emisji: 19.11.2016

Godzina emisji: 12.30

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sylwia Chutnik. Córa dancingu o smutku lat 80.

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 16:30
- Próbuję ocalić od zapomnienia wszystko to, co większość z nas chciałaby pominąć. Portretuję półświatek, do którego należą nie tylko cinkciarze, ale także prostytutki, alfonsi i złodzieje – podkreśliła w Dwójce pisarka, opowiadając o swojej najnowszej książce "Smutek cinkciarza".
rozwiń zwiń