X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Na wschód od zachodu". Wojciech Jagielski: to nie jest książka o hipisach

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 13:54
- Nie myślałem o żadnej antologii hipisowskiej. Natomiast to hipisi byli tymi, którzy jako pierwsi masowo ruszyli na Wschód, w dodatku nie w poszukiwaniu zarobku czy przygody, tylko czegoś szczególnego - mówił w Dwójce Wojciech Jagielski, autor książki "Na wschód od zachodu".
Audio
  • Wojciech Jagielski o książce "Na wschód od zachodu" (Na dachu świata/Dwójka)
Wojciech Jagielski
Wojciech JagielskiFoto: Leszek Szymański/PAP

AF Ossendowski 1200.jpg
Ossendowski na dzikich stepach Azji Centralnej

Jak zdradził ceniony reporter, pomysł na tę książkę narodził się podczas jego pierwszej podróży do Indii w połowie lat 80. - Spotkałem wtedy tych pierwszych prawdziwych hipisów, którzy przyjechali do Indii w połowie lat 60. Dwadzieścia lat później kraj ten wciąż wygladał podobnie – był tak samo skrępowany tym wiecznym deficytem, dekretowanym, wynikającym z ustroju, który też był próbą odnalezienia czegoś innego, pośredniego między Wschodem i Zachodem - wspominał Wojciech Jagielski.

Niedługo po tej pierwszej podróży gość Dwójki zaczął jeździć w ten sam region już jako dziennikarz. - Rozmowy z hipisami i moje obserwacje nasunęły mi takie pytanie: jak to jest możliwe, że oni nie widzieli tego, co ja widzę? Albo może to moje dziennikarskie spojrzenie na ten region jest tak spaczone? Początkowo myślałem, że ta książka będzie właśnie takim nałożeniem się tych dwóch obrazów rzeczywistości - tłumaczył autor "Na wschód od zachodu".

W jaki sposób z książką Wojciecha Jagielskiego łączy się zespół The Beatles? Na czym polega iluzja, jaka towarzyszy podróżowaniu? Czego autor zazdrości hipisom, których spotkał na Wschodzie? O tym w nagraniu audycji.

Od poniedziałku 26 lutego książkę "Na wschód od zachodu" na antenie Dwójki będzie czytał Grzegorz Damięcki.

Grzegorz Damięcki czyta książkę "Na wschód od zachodu" Wojciecha Jagielskiego Grzegorz Damięcki czyta książkę "Na wschód od zachodu" Wojciecha Jagielskiego

***

Tytuł audycji: Na dachu świata

Prowadzi: Agata KasprolewiczDariusz Rosiak

Gość: Wojciech Jagielski (autor książki "Na wschód od zachodu")

Data emisji: 18.01.2018

Godzina emisji: 15.00

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kobieta w podróży nigdy nie jest samotna

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 16:00
– Tylko przed pierwszym wyjazdem kobieta nazywa swoją podróż samotną. Potem już mówi, że podróżuje w pojedynkę lub solo – mówiła Marzena Filipczak, podróżniczka i pisarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ossendowski na dzikich stepach Azji Centralnej

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 16:28
W cyklu "Książka do słuchania" fragmenty głośnej i kontrowersyjnej książki "Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów" Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego czytał Grzegorz Małecki.
rozwiń zwiń