X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Barańczaka hołdy dla Szekspira i NBA

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2015 22:30
- U Barańczaka widać ogromną skalę zainteresowań, od spraw metafizycznych po drobiny życia codziennego. Na każdy dzień możemy znaleźć u niego jakieś zdanie - mówił w Dwójce Marek Zagańczyk.
Audio
W swojej poetyckiej twórczości Barańczak, zdaniem Tadeusza Nyczka, charakteryzował się niejednoznacznością i godzeniem ze sobą pozornie sprzecznych założeń
W swojej poetyckiej twórczości Barańczak, zdaniem Tadeusza Nyczka, charakteryzował się niejednoznacznością i godzeniem ze sobą pozornie sprzecznych założeńFoto: PAP/Maciej B. Brzozowski

Pisarz wspominając zmarłego 26 grudnia 2014 Stanisława Barańczaka przywołał jego wiersz "Pierwsza piątka". - Ten tekst zrobił na mnie ogromne wrażenie, bo opowiada o legendarnych koszykarzach drużyny Boston Celtics. Kiedy rusza sezon NBA, to zawsze sobie myślę, że ten wiersz powinien być czytany na boiskach w Ameryce - opowiadał Marek Zagańczyk.

Polscy czytelnicy zawdzięczają Stanisławowi Barańczakowi m.in. doskonałe tłumaczenia dzieł Szekspira, Dantego, czy wierszy wielu znakomitych amerykańskich poetów. W audycji wspomnieniowej Antoni Libera wyjaśniał, dlaczego twórczość translatorską Barańczaka traktuje jako ważną część jego dorobku poetyckiego.

***

Tytuł audycji: Pożegnania
Prowadzenie:
Dorota Gacek
Goście:
Barbara Toruńczyk, Antoni Libera, Tadeusz Nyczek, Bronisław Maj, Marek Zagańczyk
Data emisji:
1.11.2015
Godzina emisji: 
22.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żegnamy Stanisława Barańczaka. "Zapłacił straszną cenę za geniusz"

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2014 13:00
- Degradacja cielesna związana z chorobą musiała być szczególnie okrutna dla osoby tak aktywnej i wybitnie utalentowanej - podkreślał Antoni Libera, wspominając zmarłego w Święta Stanisława Barańczaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Barańczak nie żyje. Adam Zagajewski: jego życie było jak historia Hioba

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2014 19:50
Geniusz poezji, wielki tłumacz i działacz opozycji. Tak Stanisława Barańczaka wspomina jeden z jego przyjaciół - poeta i eseista Adam Zagajewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Hartwig o Stanisławie Barańczaku: nie nadużywał sławy

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2014 14:50
- Dla mnie Stanisław Barańczak był przede wszystkim poetą. Ta aura poezji z niego emanowała. Jak się go widziało, to widać było, że kryje się w nim coś bardzo cennego, poetyckiego - wspomina zmarłego poetka Julia Hartwig.
rozwiń zwiń