X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kate Liu: kiedyś miałam problem z Chopinem

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 18:00
- Nie umiałam trafnie uchwycić, o co w tej muzyce chodzi – wyznała na antenie Dwójki laureatka III nagrody XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.
Audio
  • Kate Liu: kiedyś miałam problem z Chopinem. (PR, 14.02.2016)
Kate Liu w Konkursie Chopinowskim zajęła trzecie miejsce, nasi słuchacze uznali ją za najlepszą pianistkę zawodów.
Kate Liu w Konkursie Chopinowskim zajęła trzecie miejsce, nasi słuchacze uznali ją za najlepszą pianistkę zawodów.Foto: Grzegorz Śledź/PR2

- Jako dziecko nic nie wiedziałam o Chopinie. Dopiero kiedy znalazłam się w college’u, byłam w stanie dużo lepiej go zrozumieć. Na pewno przyczynił się do tego mój nauczyciel Robert McDonald – opowiadała Kate Liu. Jak wspominała, w drugim roku nauki zaczęła pogłębiać swoją wiedzę o polskim kompozytorze: - Wiele o nim czytałam, o jego życiu, o tym, czego w nim doświadczał. Myślę, że to była najlepsza lekcja, jaką wtedy odebrałam.

Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy, w której również o tym, że Polacy to połowa znajomych Kate Liu na Facebooku, o niezwykłym spotkaniu w Japonii z Kristianem Zimermanem, o przeprowadzce artystki z Singapuru do Chicago czy też o poczuciu wolności, jakie można odnaleźć w muzyce Fryderyka Chopina. W audycji usłyszelismy również nagrania z najnowszej płyty Kate Liu z jej konkursowymi wykonaniami, który wydał NIFC.

***

Tytuł audycji: Chopin osobisty

Przygotowała: Róża Światczyńska

Gość: Kate Liu (laureatka III nagrody XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego)

Data emisji: 14.02.2016

Godzina emisji: 16.00

jp/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lang Lang chodzi z Mozartem po krzakach

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 13:30
– To płyta interesująca, niekiedy kontrowersyjna. Lang Lang ciągle poszukuje i czasami błądzi. Ale robi to w sposób pełen wdzięku – mówił Kacper Miklaszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kate Liu: nie przepadam za tym, jak gram...

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 09:00
- Wiem, że inni lubią mnie słuchać. Nigdy do końca nie zrozumiem, jak to możliwe - zastanawiała się laureatka III nagrody XVII Konkursu Chopinowskiego przed swoim radiowym występem.
rozwiń zwiń