X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ulica Mandelsztama

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 11:46
Relacja ze spotkania, które odbyło się w warszawskiej siedzibie PEN - clubu 19 września, w pierwszym dniu międzynarodowej sesji mandelsztamowskiej, która się zakończyła w czwartek, a została zorganizowana w 120. rocznicę urodzin poety.
Audio

Osip Mandelsztam był rosyjskim poetą i prozaikiem urodzonym w Warszawie w rodzinie zasymilowanych Żydów. Uważany jest za reprezentanta akmeizmu. Jego wiersze nawiązywały do kultury starożytnej oraz mistycznego świata dawnej kultury rosyjskiej. W latach 30. XX w. Mandelsztam zwrócił się w stronę prozy. Obecnie, obok Anny Achmatowej oraz Borysa Pasternaka, uważany jest za największego poetę rosyjskiego XX w.

- Wielu z nas nie wie albo nie pamięta, że właśnie w Warszawie sto dwadzieścia lat temu urodził się absolutny klasyk poezji XX wieku - mówi Adam Pomorski, Prezes Polskiego Pen Clubu, współprganizatora tegorocznej Sesji Mandelsztamowskiej. Choć wybitny rosyjski modernista pozostaje w Polsce raczej "twórcą elitarnym", autor epokowego zbioru przekładów "Osim Mandelsztam nieograbiony i nierozgromiony" zwraca uwagę, że prawie każdy zna przynajmniej jeden wiersz z jego dorobku.

Gośćmi Joanny Szwedowskiej byli Adam Pomorski oraz Natalia Gorbaniewska. Zapraszamy do wysłuchania fragmentów audycji.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poezja śmiertelnie niebezpieczna

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2011 14:20
Jeden z wierszy Osipa Mandelsztama spowodował zesłanie na katorgę jego autora. Innym wierszem - napisanym wbrew swoim ideałom - poeta próbował się ratować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ziemia pod stopami poety

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2011 12:10
Niedawno minęła 120. rocznica urodzin poety Osipa Mandelsztama. Na rozmowę z tłumaczem zbioru jego wierszy zaprasza Joanna Szwedowska.
rozwiń zwiń