X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bez charakteryzacji – ostatni mistrzowie sceny

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 16:03
Spotkanie z artystką fotografikiem Witoldem Krassowskim i Dorotą Buchwald z Instytutu Teatralnego w Warszawie.
Audio

Album autorstwa Witolda Krassowskiego "Pieśń na wyjście. Ostatni mistrzowie sceny" składa się z kilkudziesięciu czarno-białych fotografii  aktorów starszego pokolenia, utrwalonych nie w rolach, ale w realiach teatru: w garderobie, w bufecie, za kulisami. Są to wybitne osobowości aktorskie, które decydowały o świetności polskiego teatru w latach sześćdziesiątych,  siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Dziś nestorzy. Wielu z nich, mimo iż przebywa na zasłużonej emeryturze, jest nadal czynnych zawodowo. Krassowski chciał pokazać ich jako ludzi, w drugiej kolejności aktorów. Położył nacisk na naturalność. Czy mu się udało?

Nieżyjący już Jan Machulski podczas sesji zdjęciowej powiedział: "Panie, naturalność też trzeba umieć zagrać!". Autorowi albumu udało się  jeszcze zdążyć sfotografować Zbigniewa Zapasiewicza, Hankę Bielicką, Gustawa Holoubka, Irenę Kwiatkowską. Mistrzów, których nie ma już wśród nas.  

/

Wielu fotografowanych aktorów w trakcie spotkania z Witoldem Krassowskim opowiadało anegdoty, przytaczało pewne wspomnienia. Autor zdjęć spisał je i zamieścił w albumie. Warto dodać, że Witold Krassowski pracował nad publikacją pięć lat. Zależało mu na tym, by zostawić ślad  po schodzącej ze sceny generacji ludzi kultury, dla których teatr był i jest prawdziwą sztuką.

Słowo wstępne do książki pióra Henryka Berezy, jak również posłowie autorstwa krytyka teatralnego Elżbiety Baniewicz oraz wspomniane anegdoty przeczyta Ewa Wiśniewska, która także znalazła się w albumie.

Audycja Iwony Malinowskiej z udziałem autora albumu "Pieśń na wyjście. Ostatni mistrzowie sceny" artysty fotografika Witolda Krassowskiego i Doroty Buchwald - kierownika pracowni dokumentacji teatralnej w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

5 stycznia (czwartek), godz. 21:30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajemnice fotografii Zofii Nasierowskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2011 20:46
Zofia Nasierowska należała do najlepszych polskich fotografów. W Dwójce przypomnieliśmy wywiad, w którym opowiadała o tajnikach swojego warsztatu, o znanych ludziach, których fotografowała, o sobie.
rozwiń zwiń