X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wierzę w teatr ludyczny

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 16:27
Spotkanie z Zytą Rudzką, laureatką ubiegłorocznej Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej za sztukę "Zimny bufet".
Aktorzy grający w słuchowisku Teatru PR Cukier stanik.
Aktorzy grający w słuchowisku Teatru PR "Cukier stanik".Foto: PR

Rudzka zadebiutowała jako poetka jeszcze przed maturą – i już wówczas zaczęła zbierać laury. Za wiersz "Ludzie" odbierała nagrodę z rąk samej Wisławy Szymborskiej. Później, również z sukcesem, zabrała się za powieści (jej "Ślicznotka doktora Josefa" zachwyciła czytelników nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech), by wreszcie zająć się dramatopisaniem.
Rudzka pisze z myślą o scenie, ale jej sztuki z powodzeniem sprawdzają się w Teatrze Polskiego Radia. Kim są ich bohaterowie? To zwykli ludzie, uwikłani w małe i duże dramaty, najczęściej rodzinne, trochę zagubieni w obecnej rzeczywistości, niektórym dawniej było lepiej, inni najchętniej zapomnieliby tamten czas. Teraźniejszość splata się z przeszłością – nie ma tu dynamicznej akcji –  rzecz skupia się w relacjach między postaciami i w języku, jakim ze sobą dialogują.
W audycji Iwony Malinowskiej usłyszą Państwo fragmenty słuchowisk wg sztuk: "Cukier - Stanik", "Nawigacja nocą", "Pęknięta, obwiązana nitką" i "Zimny bufet" z udziałem znakomitych aktorów:  Danuty Szaflarskiej, Stanisławy Celińskiej, Agnieszki Judyckiej, Marii Robaszkiewicz, Małgorzaty Kożuchowskiej, Wojciecha Pszoniaka i Mariusza Bonaszewskiego.
25 kwietnia (środa), godz. 21:30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cukier Stanik

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 22:47
Zapraszamy na premierę słuchowiska wg dramatu Zyty Rudzkiej. Reżyserował Andrzej Piszczatowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zimny bufet

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 21:05
Zapraszamy na premierę słuchowiska według sztuki Zyty Rudzkiej, nagrodzonej w 2011 roku Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną. Reżyseruje Darek Błaszczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Scena teatralna Trójki" serwuje "Zimny bufet"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2012 09:33
Matka w trzech odsłonach: Matriochy, Matriony i Matrioszki, symbolizujących trzy etapy życia, rozmawia ze swoimi dziećmi, próbując niejako pomóc im w odbyciu żałoby po swojej śmierci. Sztuka nagrodzona Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną.
rozwiń zwiń