Rachel Cheung: przez pół życia przygotowuję się do konkursów

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 12:43
- Konkurs Van Cliburna był jednym z najcięższych turniejów, w których brałam udział - mówiła w Dwójce pianistka, która na amerykańskim festiwalu zdobyła Nagrodę Publiczności.
Audio
  • Rachel Cheung o Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Van Cliburna (Letni festiwal muzyczny/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/one AND only

wojciech świtała pap 1200.jpg
Wojciech Świtała: Chopin towarzyszy mi przez całe życie

Chińska pianistka Rachel Cheung, opromieniona ubiegłorocznym sukcesem na konkursie im. Van Cliburna, była jedną z gwiazd 73. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Duniszkach-Zdroju. Artystka wspominała, że amerykańskie zawody wymagają nie tylko dużych umiejętności technicznych, ale też wytrzymałości fizycznej. - W ciągu trzech tygodni gramy niemal bez przerwy. Na tym konkursie wymaga się repertuaru trwającego prawie cztery godziny - opowiadała.

Rachel Cheung zaprezentowała w Teksasie m.in. preludia Chopina op. 28. Pianistka opowiadała w audycji o trudnościach związanych z wykonywaniem muzyki polskiego kompozytora, wynikających z różnic kulturowych, ale też zdradziła swój sposób na jego cykl 24. preludiów.

***

Rozmawiał: Marcin Majchrowski

Gość: Rachel Cheung (pianistka)

Data emisji: 8.08.2018

Godzina emisji: 21.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Letni festiwal muzyczny".

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eugen Indjic: wiedza nie zawsze zastąpi talent

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 12:00
– Sądzę, że czasami utalentowani ludzie grają bardzo dobrze, i nawet nie dbają o to, co grają. Jakoś wszystko to czują i już – mówił znakomity pianista w przerwie swojego występu w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jonathan Plowright: zawsze interesował mnie Paderewski

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 12:00
- Zakochałem się w jednym z jego nokturnów, opus 16. Grałem go jeszcze jako bardzo młody człowiek. Wtedy pomyślałem, że sprawdzę, co jeszcze skomponował – opowiadał o swojej fascynacji twórczością Ignacego Jana Paderewskiego Jonathan Plowright, jeden z artystów tegorocznego Festiwal w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń