Agata Sapiecha i 26. Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 16:34
- Przy okazji Letniej Akademii Muzyki Dawnej Warszawa stała się ośrodkiem skupiającym ludzi poszukujących wiary i rozumu, dzięki czemu można przekazać prawdziwe wartości uczuć, które ludzi porywają - opowiadała Agata Sapiecha, dyrektor artystyczna Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej.
Audio
  • Rozmowa z Simonem Standage o Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej
  • Rozmowa z Agatą Sapiechą - dyrektor Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej
Na pierwszym planie Agata Sapiecha, założycielka Międzynarodowej Letniej Akademia Muzyki Dawnej
Na pierwszym planie Agata Sapiecha, założycielka Międzynarodowej Letniej Akademia Muzyki DawnejFoto: Grzegorz Śledź/PR2

XXVI Letnia Akademia Muzyki Dawnej odbywa się w dniach 7-14 lipca 2019 roku pod hasłem "Concert Spirituel w Warszawie – Dziedzictwo Concert Spirituel". Tytuł ten odnosi się bezpośrednio do najwspanialszego dziedzictwa osiemnastowiecznej Concert Spirituel w dziedzinie kompozycji i świadomego, mistrzowskiego wykonawstwa dzieł. Na koncercie w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (7.07) zabrzmiały utwory Auberta, Clérambaulta, Leclaira, Buffardina i Moureta.

"Tegoroczna odsłona Letniej Akademii wprowadza nowy sposób realizacji założeń programowych. Dla zapewnienia wzbogacania zespołu – Orkiestry MLAMD o spełniających w pełni wymagania młodych artystów, głównymi zajęciami grupowymi będą warsztaty orkiestrowe przygotowujące finałowy koncert wykonywany wspólnie przez mistrzów i najzdolniejszych uczniów, wyłanianych do projektu drogą konkursową" - głoszą organizatorzy.

Koncert finałowy odbędzie się 14 lipca w Oranżerii Zespołu Pałacowo-Parkowego w Wilanowie, podczas którego zaprezentowane będzie wspólne dzieło J-B. Lully'ego i Moliera – komediobalet Mieszczanin szlachcicem w choreografii oryginalnej oraz autorstwa Annabelle Blanc i Zuzanny Grzegorowskiej.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z Agatą Sapiechą, w której opowiada m.in. o swojej pracy pedagogicznej oraz idei przyświecającej Letniej Akademii Muzycznej.

Zapraszamy również do wysłuchania wywiadu z dyrygentem i skrzypkiem Simonem Standage'em.

***

Tytuł audycji: Letni festiwal muzyczny

Goście: Agata Sapiecha (dyrektor artystyczna Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej) oraz Simon Standage (dyrygent, skrzypek)

Prowadził: Krzysztof Dziuba

Data emisji: 7.07.2019

Godzina emisji: 19.00


Czytaj także

Pino de Vittorio: to było najważniejsze spotkanie w moim życiu

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 15:01
- Muzyką zająłem się poważnie po wysłuchaniu płyty zespołu Nova compania de cante populare Roberta de Simone, a potem, jako fan zespołu, jeździłem na ich koncerty po całych Włoszech. To było dla mnie jak sen, nigdy nawet w najśmielszych marzeniach nie sądziłem, że mógłbym być częścią tej grupy - mówił w Dwójce słynny włoski śpiewak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ewa Obniska: muzyka dawna jest moją duchową ojczyzną

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 19:12
- Zawsze fascynowała mnie dawna historia, dawna literatura i dawne malarstwo. Kiedy więc zaczynałam pracę w radiu pomyślałam o muzyce dawnej właśnie, bo jej w tym wszystkim, co mnie otaczało najbardziej brakowało. I tak zaczęła się moja wielka przygoda – mówiła w Dwójce wybitna muzykolog.
rozwiń zwiń