X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pino de Vittorio: to było najważniejsze spotkanie w moim życiu

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 15:01
- Muzyką zająłem się poważnie po wysłuchaniu płyty zespołu Nova compania de cante populare Roberta de Simone, a potem, jako fan zespołu, jeździłem na ich koncerty po całych Włoszech. To było dla mnie jak sen, nigdy nawet w najśmielszych marzeniach nie sądziłem, że mógłbym być częścią tej grupy - mówił w Dwójce słynny włoski śpiewak.
Audio
  • Pino de Vittorio i Franco Pavan o tym, czym jest pizzica, o wskrzeszaniu muzyki tradycyjnej i zainteresowaniu muzyką dawną we Włoszech (Filharmonia Dwójki)
Pino de Vittorio
Pino de VittorioFoto: materiały prom./FB

Pino de Vittorio wspominał jakim zaskoczeniem był dla niego telefon, który pewnego dnia odebrał od agenta Roberta de Simone. - Powiedział mi, że razem z Liną Sastri, dziś bardzo znaną aktorką, usłyszeli, jak śpiewam u mnie w domu tak po prostu, wcale nie na scenie. Obydwoje byli akurat we Florencji, spacerowali, a dom, w którym wtedy mieszkałem był bardzo uczęszczanym i lubianym miejscem artystów. Opowiedzieli Simone o mnie i ponieważ on miał być niebawem we Florencji, agent umówił spotkanie, bo on chciał mnie posłuchać - opowiadał artysta.

Co było dalej? O tym w nagraniu audycji.

***

Przygotowała: Magdalena Łoś

Goście: Pino de Vittorio (śpiewak), Franco Pavan (kierownictwnik artystyczny zespołu Laboratorio '600)

Data emisji: 5.06.2019

Godzina emisji: 21.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Filharmonia Dwójki"

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa i dawna muzyka w katedrze Notre Dame

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 08:00
Katedra Notre Dame uznawana jest nie tylko za symbol francuskiej kultury, przestrzeń kultu i turystyczną ikoną Paryża, ale też miejsce o dużym znaczeniu dla historii muzyki zachodniej, w którym rodziły się ważne koncepcje muzyczne średniowiecznej ars antiqua.
rozwiń zwiń

Czytaj także

{oh!} Orkiestra Historyczna zakończyła sezon artystyczny

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 15:25
W przerwie koncertu transmitowanego z katowickiej siedziby NOSPR wysłuchaliśmy rozmowy z koncertmistrzynią Martyną Pastuszką oraz Arturem Malke, menedżerem {oh!} Orkiestry Historycznej. 
rozwiń zwiń