Pino de Vittorio: to było najważniejsze spotkanie w moim życiu

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 15:01
- Muzyką zająłem się poważnie po wysłuchaniu płyty zespołu Nova compania de cante populare Roberta de Simone, a potem, jako fan zespołu, jeździłem na ich koncerty po całych Włoszech. To było dla mnie jak sen, nigdy nawet w najśmielszych marzeniach nie sądziłem, że mógłbym być częścią tej grupy - mówił w Dwójce słynny włoski śpiewak.
Audio
  • Pino de Vittorio i Franco Pavan o tym, czym jest pizzica, o wskrzeszaniu muzyki tradycyjnej i zainteresowaniu muzyką dawną we Włoszech (Filharmonia Dwójki)
Pino de Vittorio
Pino de VittorioFoto: materiały prom./FB

Pino de Vittorio wspominał jakim zaskoczeniem był dla niego telefon, który pewnego dnia odebrał od agenta Roberta de Simone. - Powiedział mi, że razem z Liną Sastri, dziś bardzo znaną aktorką, usłyszeli, jak śpiewam u mnie w domu tak po prostu, wcale nie na scenie. Obydwoje byli akurat we Florencji, spacerowali, a dom, w którym wtedy mieszkałem był bardzo uczęszczanym i lubianym miejscem artystów. Opowiedzieli Simone o mnie i ponieważ on miał być niebawem we Florencji, agent umówił spotkanie, bo on chciał mnie posłuchać - opowiadał artysta.

Co było dalej? O tym w nagraniu audycji.

***

Przygotowała: Magdalena Łoś

Goście: Pino de Vittorio (śpiewak), Franco Pavan (kierownictwnik artystyczny zespołu Laboratorio '600)

Data emisji: 5.06.2019

Godzina emisji: 21.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Filharmonia Dwójki"

pg/mko

Czytaj także

Nowa i dawna muzyka w katedrze Notre Dame

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 08:00
Katedra Notre Dame uznawana jest nie tylko za symbol francuskiej kultury, przestrzeń kultu i turystyczną ikoną Paryża, ale też miejsce o dużym znaczeniu dla historii muzyki zachodniej, w którym rodziły się ważne koncepcje muzyczne średniowiecznej ars antiqua.
rozwiń zwiń
Czytaj także

{oh!} Orkiestra Historyczna zakończyła sezon artystyczny

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 15:25
W przerwie koncertu transmitowanego z katowickiej siedziby NOSPR wysłuchaliśmy rozmowy z koncertmistrzynią Martyną Pastuszką oraz Arturem Malke, menedżerem {oh!} Orkiestry Historycznej. 
rozwiń zwiń