Howard Shelley na Festiwalu "Chopin i jego Europa"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2012 13:30
Podczas niedzielnego koncertu w Filharmonii Narodowej wystąpi znakomity brytyjski pianista i dyrygent z towarzyszeniem Concerto Köln, jednego z najlepszych zespołów Europy. Transmisja w Dwójce po 20.
Shelley Howard
Shelley HowardFoto: archiwum NIFC

Kiedy artyści z zagranicy wykonują utwory kompozytorów polskich – wówczas można mówić o najlepszej promocji polskiej kultury. Festiwal "Chopin i jego Europa" słynie z takich projektów artystycznych, wiele z nich owocuje "nowym, estradowym życiem" muzyki polskiej.

Znakomity brytyjski pianista i dyrygent Howard Shelley nie po raz pierwszy będzie gościem warszawskiego, letniego festiwalu i nie po raz pierwszy sięgnie po Koncerty fortepianowe Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego i Franciszka Lessla – poprzednio wykonał je z orkiestrą Sinfonia Varsovia. Tym razem  zabrzmią na instrumentach historycznych – Shelleyowi towarzyszyć będzie jeden z najlepszych zespołów Europy, słynąca z pełnokrwistego brzmienia, rozpoznawalna od pierwszych dźwięków orkiestra Concerto Köln. Program niedzielnego koncertu uzupełni jedna z symfonii Antonia Rosettiego, urodzonego w miejscowości Litoměřice w Północnych Czechach znakomitego kompozytora, współczesnego Haydna i Mozarta. Atrakcji więc nie zabraknie!  (mm)
Na transmisję z Filharmonii Narodowej zapraszają Marcin Majchrowski i Grażyna Teodorowicz.

Concerto
Concerto Köln. Fot. NIFC

Program:
Antonio Rosetti Symfonia g-moll
Franciszek Lessel Koncert fortepianowy C-dur op. 14
Ignacy Feliks Dobrzyński Koncert fortepianowy As-dur op. 2
 

19 sierpnia (niedziela), godz. 20.00

Czytaj także

Europa Chopina

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2012 12:09
O 8. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym "Chopin i jego Europa" mówi jego dyrektor Stanisław Leszczyński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co ma Chopin wspólnego z Kilarem?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 16:13
W piątek rozpoczął się festiwal "Chopin i jego Europa". To propozycja nie tylko dla wielbicieli jednego z najsłynniejszych, polskich kompozytorów.
rozwiń zwiń