X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Miziołek: Uniwersytet Warszawski to miejsce magiczne

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 13:00
- Znam wiele uczelni w Europie i na świecie, ale nigdzie nie ma takiej, jak uniwersytet w Warszawie. To zachwycające miejsce stworzone do uprawiania nauki i sztuk pięknych – mówił w Dwójce profesor Uniwersytetu Warszawskiego, historyk sztuki i kultury.
Audio
  • Prof. Jerzy Miziołek opowiada m.in. o dziejach Uniwersytetu Warszawskiego i wybitnych naukowcach związanych z tą uczelnią (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Prof. Jerzy Miziołek opowiada m.in. o swojej życiowej drodze wiodącej do Krakowa, Warszawy i Rzymu (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Prof. Jerzy Miziołek opowiada m.in. o zagranicznym stypendium i pracy naukowej (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Prof. Jerzy Miziołek opowiada m.in. o swoich badaniach uniwersyteckich i książkach (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Prof. Jerzy Miziołek opowiada o najważniejszych ludziach i lekturach swego życia (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Wejście główne na kampus Uniwersytetu Warszawskiego
Wejście główne na kampus Uniwersytetu WarszawskiegoFoto: Pixabay.com/Public Domain

maja trochimczyk.jpg
Maja Trochimczyk. Życie pomiędzy Polską a USA

Prof. Jerzy Miziołek związał swoje życie zawodowe i osobiste z Uniwersytetem Warszawskim, któremu poświęcił publikację "Ars et educatio" opowiadającą o fenomenie uprawiania nauki i sztuk pięknych na tej uczelni .

- Dlaczego sztuka i edukacja? Uniwersytet Warszawski w swej pierwszej wersji sprzed 200 lat był przecież także akademią sztuk pięknych. Wspaniała sala kolumnowa to pierwsze publiczne muzeum w dziejach Polski. Wielcy artyści, którzy ukształtowali wizję Warszawy, byli studentami lub uniwersyteckimi wykładowcami – mówił intelektualista w pierwszym odcinku audycji.

W kolejnych fragmentach "Zapisków ze współczesności" prof. Jerzy Miziołek opowiadał m.in. o dziejach Uniwersytetu Warszawskiego i wybitnych naukowcach związanych z tą uczelnią, dokonaniach i planach Muzeum Uniwersyteckiego, swojej drodze naukowej i zainteresowaniach, wybitnych historykach sztuki, których spotkał na swojej drodze, a byli wśród nich prof. Karolina Lanckorońska i prof. Ernst Gombrich, swoich ukochanych miastach: Florencji i Rzymie oraz o związkach polsko-włoskich w kulturze.

***

Tytuł audycji: Zapiski ze współczesności

Przygotowała: Dorota Gacek 

Gość: prof. Jerzy Miziołek (profesor Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektor Muzeum Uniwersyteckiego, historyk sztuki i kultury, badacz kultury wizualnej i dziejów archeologii)

Data emisji: 14-18.05.2018

Godzina emisji: 12.45

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Język polski na stałe zagości w Cambridge"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 10:45
-  Naszym celem jest interdyscyplinarność, dzięki której będziemy kształcić zarówno badaczy kultury polskiej, jak i ludzi, których po prostu interesuje Europa Środkowa – podkreślił prof. Włodzimierz Bolecki, opowiadając o Centrum Studiów Polskich na uczelni w Cambridge.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Camilla Panufnik: w listach męża nie ma sekretów, ale są skarby

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 15:59
Lady Camilla Panufnik przekazała Archiwum Kompozytorów Polskich BUW cenny zespół dokumentów polskiego kompozytora emigracyjnego Andrzeja Panufnika. Jak do tego doszło?
rozwiń zwiń