Polskie Radio
Section05
Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL)

Profesor KUL poręczył za "Margot". Oburzenie byłych pracowników Uniwersytetu

Księża i byli pracownicy KUL krytykują wypowiedzi kierownika Katedry Etyki tej uczelni, ks. prof. Alberta Wierzbickiego, w których nie odcina się on od poręczenia udzielonego "Margot". - To koliduje z zasadami etyki katolickiej - mówi portalowi tvp.info ks.prof. Wojciech Góralski, wieloletni wykładowca KUL i przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy zawarciu konkordatu z Polską. Zaś ks. prof. Ryszard Sztychmiler, polski kanonista i prawnik, w petycji do władz KUL, wnosi o zwolnienie ks. Wierzbickiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA LGBT Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) społeczeństwo

Za "Margot" poręczył profesor KUL-u. Rektor uczelni zabrał głos

Opinie wygłaszane przez ks. prof. Alfreda Wierzbickiego przedstawiają wyłącznie jego prywatne poglądy - stwierdził rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. Mirosław Kalinowski. Ks. prof. Wierzbicki był jedną z 12 osób poręczających za aktywistę LGBT Michała Sz. "Margot", kiedy ów trafił do aresztu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo LGBT Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) areszt Episkopat Polski

Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Wspominamy św. Szczepana

- Historia życia i męczeństwa św. Szczepana ukazuje człowieka odpowiedzialnego, a tym samym uczy nas podejmowania odpowiedzialności za swoje życie, za niełatwe często wybory i decyzje - podkreśla rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński w liście do wiernych, który w środę będzie odczytywany w kościołach w całym kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) Kościół katolicki Boże Narodzenie

Odwołane wykłady działaczki pro-lfe. Cenzura?

Mecenas Rebecca Kiessling, amerykańska działaczka pro-life poczęta w wyniku gwałtu i walcząca o wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji. To właśnie ona miała wystąpić na kilku polskich uczelniach z serią wykładów o ochronie życia poczętego. Spotkało się to jednak z falą protestów środowisk lewicowych, w wyniku czego część wystąpień została odwołana. Jak do tej sytuacji ma się zasada wolności słowa na polskich uczelniach?
Zobacz więcej na temat:  Ordo Iuris Uniwersytet Jagielloński Uniwersytet Warszawski aborcja Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) protest