X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skrzypcowe trendy. Relacja z konkursu lutniczego

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 12:00
- Szkoły narodowe to sprawa czasów minionych. Dziś lutnictwo jest tak zunifikowane, że trudno zidentyfikować pochodzenie instrumentu - mówił w Dwójce Wojciech Łukasz, juror Międzynarodowego Konkursu Lutniczego im. Henryka Wieniawskiego.
Audio
  • Relacja z XIII Międzynarodowego Konkursu Lutniczego im. Henryka Wieniawskiego (Wieniawski 2016/Dwójka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: pexels/CC0

zobacz więcej
Konkurs Wieniawski 1200.jpg
XV Konkurs Wieniawskiego na antenie Dwójki

Konkurs lutniczy odbywa się w Poznaniu od 1957 roku i jest najstarszą tego typu imprezą na świecie. W audycji przedstawiliśmy relację z tegorocznego święta skrzypiec. Jeden z jurorów tego konkursu niepokoił się, że większość współczesnych lutników podąża za modami. - Zatraca się w ten sposób indywidualność. Wszystkie skrzypce są bardzo podobne - mówił Wojciech Łukasz. Specjalista dodawał, że obecnie popularne jest używanie lakierów olejnych i stylizowanie instrumentów na stare. - Jurorzy takie instrumenty oceniają najwyżej. Ja wolę patrzeć na skrzypce zrobione tu i teraz. Wolę jak z czasem pokrywają się naturalną patyną.

W audycji rozmawialiśmy też z Ji Hwan Parem, Koreańczykiem zamieszkałym w Cremonie, którego skrzypce zwyciężyły w konkursie oraz Krzysztofem Krupą, zdobywcą II nagrody. O historii konkursu mówił Marek Pielaszek i Andrzej Witulski.

Międzynarodowy Konkurs Lutniczy im. Henryka Wieniawskiego odbył się w dniach 8-15 maja. Konkurs skrzypków rozpoczyna się 8 października.

***

Tytuł audycji: Wieniawski 2016

Przygotowała: Monika Zając

Data emisji: 3.10.2016

Godzina emisji: 21.00

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cudowne dziecko I Konkursu im. Wieniawskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 13:00
– Byłam najmłodszą uczestniczką – opowiadała Ida Haendel, która w wieku 7 lat wzięła udział w Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w roku 1935.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wstęp do partytury Jerzego Maksymiuka

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 12:00
W audycji słynny dyrygent opowiadał o tym, dlaczego nikt nie potrafi przeczytać jego partytur, na których roi się od tajemniczych dopisków.
rozwiń zwiń