Ryszard Pracz. Satyryk w czasach PRL-u

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 14:30
- Nasz kabaret cieszył się taką popularnością, że za bilet na spektakl można było kupić ładną rzecz, którą wtedy nie wszyscy mogli dostać w sklepie – powiedział aktor opowiadając o działającym w latach 1954-75 Studenckim Teatrze Satyryków.
Audio
  • Ryszard Pracz opowiada o Studenckim Teatrze Satyryków (Rozmowy Jerzego Kisielewskiego/Dwójka)
Ryszard Pracz
Ryszard PraczFoto: PR2/Grzegorz Śledź

Goszczący w Dwójce Ryszard Pracz występował w teatrze kabaretowym przez prawie cały okres jego istnienia, a przez pięć lat pełnił także funkcję jego dyrektora.

- Byliśmy tzw. teatrem wentylowym – tutaj można było powiedzieć nieco więcej, niż w innych teatrach. Dlatego też na nasze przedstawienia przychodzili zagraniczni dziennikarze. Nie wiedzieliśmy wtedy, że zapoczątkujemy ruch w teatrze studenckim. Kilka miesięcy po nas powstał Teatr Bim Bom ze Zbyszkiem Cybulskim, rok póżniej Teatr Pstrąg w Łodzi, a dwa lata potem Piwinica pod Baranami – dodał Ryszard Pracz, który znany jest również z roli w kultowym serialu "Alternatywy 4", a także filmów: "Miś" i "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?" oraz "Rozmowy kontrolowane".

***

Tytuł audycji: Rozmowy Jerzego Kisielewskiego

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Ryszard Pracz (aktor)

Data emisji: 18.03.2017

Godzina emisji: 16.00

mz/ab

Zobacz więcej na temat: spektakl Jerzy Kisielewski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Bonda. Kryminalna proza życia

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 19:00
– Pisarstwo to wyrobnicza praca. Oczywiście artystyczne elementy zdarzają się i są magicznymi przeżyciami. Ale większość pracy nad książką to porządna, rzemieślnicza robota – mówiła najsłynniejsza polska autorka powieści kryminalnych.
rozwiń zwiń