Łukasz Górewicz na Światowej Scenie Jazzu. Przyjdź!

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 21:09
W piątek 19 maja w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego z koncertem "Łukasz Górewicz Special Project" wystąpi klasyczny i awangardowy skrzypek, finalista I Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Z. Seiferta w Krakowie, a także kompozytor i - okazjonalnie - dyrygent.
Audio
  • Zaproszenie na koncert Łukasza Górewicza na Światowej Scenie Jazzu (Poranek Dwójki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: agusyonok/Shutterstock.com

Łukasz Górewicz miał przyjemność pisać muzykę i prowadzić orkiestrę do takich wydarzeń jak m.in. Freedom Symphony (obchody 30-lecia powstania "Solidarności" ), "Dzieci przełomu" - utworu powstałego dla żołnierzy poległych na misjach wojskowych, wykonywanego pod patronatem Prezydenta Polski - czy pierwszego mapingu 3D w Polsce z muzyką na żywo. Jest także twórcą muzyki teatralnej i współtwórcą muzyki filmowej.

Pojawił się na wielu płytach jako muzyk sesyjny m.in. takich artystów jak: Tymon Tymański, Katarzyna Nosowska, Marcin Macuk, Tomasz Gwincinski, Ecstasy Project, Baltic Neopolis Orchestra (Quartet), Maestro Trytony, Oczi Cziorne, Marek Dyjak, Sobota. W 2015 roku wydał pierwszą solową i autorską płytę " The String of horizons".

***

Organiziowany przez Fundację Jazzarium i Program 2 Polskiego Radia koncert odbędzie się w piątek (19.05) o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (Warszawa, ul. Modzelewskiego 59)

Bilety w cenie 30 zł można kupić w sklepie internetowym Polskiego Radia.

***

mat. pras./mc