X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wizje Marszałka w epoce wirujących stolików

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 01:00
- Dwudziestolecie międzywojenne to epoka, kiedy usiłowano nawiązać kontakty ze siłami nadprzyrodzonymi. W 1923 roku na Uniwersytecie Warszawskim pod auspicjami polskiego rządu odbyła się nawet konferencja poświęcona takim zjawiskom – powiedział w Dwójce autor książek historycznych Sławomir Koper.
Audio
  • Przemysław Semczuk i Sławomir Koper w rozmowie o ezoteryce w Dwudziestoleciu międzywojennym (Audycja okolicznościowa/Dwójka)
Józef Piłsudski około 1916
Józef Piłsudski około 1916 Foto: Wikimedia/domena publiczna

Rosnący trend w zainteresowaniu magią i ezoteryką w okresie nazywanym niekiedy epoką wirujących stolików najlepiej ucieleśnia marszałek Józef Piłsudski, który prawdopodobnie sam miał zdolności nadprzyrodzone.

- Marszałek bardzo chętnie opowiadał anegdoty, które wiązały się ze zdarzeniami w Belwederze – mówił Przemysław Semczuk, autor książki "Magiczne dwudziestolecie". - Jedną z nich jest to, że któregoś wieczoru przez jego pokój przeszedł książę Radziwiłł. Piłsudski zdziwił się, bo wiedział, że w tym momencie książę jest na froncie. Następnego dnia okazało się, że zginął dokładnie o tej porze, o której pojawił się w gabinecie Piłsudskiego – dodał gość Dwójki.

W audycji wysłuchamy innych ezoterycznych anegdot o marszałku Piłsudskim, którego najbardziej sprawdzoną przepowiednią były słowa: "Zobaczycie, co będzie działo się po mojej śmierci".

***

Prowadził:  Kamil Radomski

Goście: Sławomir Koper (pisarz), Przemysław Semczuk (dziennikarz, publicysta)

Data emisji: 11.11.2016

Godzina emisji: 23.30

mz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piłsudski zniweczył szansę na polskie imperium?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2015 15:00
– Uważam, że w 1920 r. mieliśmy dużą szansę, by zawalczyć o wszystko i wrócić do tradycji I Rzeczpospolitej – mówił Piotr Zychowicz, autor książki "Pakt Piłsudski-Lenin".
rozwiń zwiń